آخرین خبرها
گزارش عملکرد ۱۱ماهه شهردار قشم از تریبون نماز جمعه شهرستان

گزارش عملکرد ۱۱ماهه شهردار قشم از تریبون نماز جمعه شهرستان

تشریح عملکرد فعالیت در چهار حوزه کاری از جمله فعالیت های بیان شده شهردار قشم از تریبون نماز جمعه این هفته شهرستان در مدت یازده ماهه سپری شده .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم رستم گورانی ضمن تقدیر و تشکر از  حمایت های شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه معزز شهرستان قشم گفت : طی مدت زمان حضور اینجانب به عنوان شهردار با پیشنهادات و ارائه دیدگاههای که از ایشان بوده توانستیم مسائل و مشکلاتی که مبتلابه جامعه است را به نوعی حل و فصل کنیم و همچنان خواستار ادامه راهنماییها و ارشادات ایشان در پیشبرد امور هستیم .

شهردار قشم همچنین ضمن تشکر از اعضاء شورای اسلامی شهر قشم گفت : جا دارد که از شواری اسلامی شهر قشم بالاخص ریاست محترم شورای اسلامی شهر جناب آقای پور مولوی به سبب اعتمادی که نسبت به اینجانب داشتند تقدیر و تشکر کنم . وی گفت : موفقیت شهرداری در حوزه های مختلف بی شک مدیون نهادهای اجرایی و در رأس آنها فرماندار محترم شهرستان بوده است .

شهردار قشم عملکرد شهرداری را در چهار حوزه عنوان کرد و گفت : در بحث فرهنگی و اجتماعی فعالیت های زیادی صورت گرفته که برجسته ترین فعالیت ها ، احداث فرهنگسرای خلیج فارس شهرداری بوده است که تا سه ماهه اول سال ۹۴ با آموزش ۷۰۰۰ نفر در این راستا فعالیت چشمگیری داشته است .همچنین در بحث اجتماعی تمرکز شهرداری در ایجاد فضاهای گذران اوقات فراغت بوده که در این خصوص نیز ۱۳ پارک تجهیز و سه پارک دیگر جدید احداث و به بهره برداری می رسد اعتبار تجهیزات این پارکها رقمی بالغ بر ۴۵۰میلیون تومان بوده که بخشی در سال ۹۳ و بخشی دیگر در ابتدای سال ۹۴ تجهیز شده است همچنین کلنگزنی بزرگترین پارک قشم در اردیبهشت ماه با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال بوده که انشالله در هفته دولت به بهره برداری  خواهد رسید . وی گفت : از جمله فعالیت ها در راستای نشاط اجتماعی توجه به امر ورزش و زیر ساختهای ورزش بوده که سه فضای روباز ورزشی تجهیز و یک سالن ورزشی با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان در حال ساخت می باشد . شهردار قشم تصریح کرد : کمک به گسترش فعالیت های ورزشی و اعزام ورزشکاران به مسابقات مختلف در راستای ترویج فرهنگ ورزش حرفه ای و قهرمانی از دیگر فعالیت های شهرداری در این زمینه است .

ایشان همچنین به فعالیت در حوزه عمرانی و شهرسازی پرداختند و گفت : پیاده رو سازی ، آسفالت و لکه گیری آسفالت معابر و کوچه ها ، بهسازی و مرمت کوچه اسکله شهید ذاکری به عنوان ورودی شهر ، ترمیم آرامستانهای سطح شهر ، ترمیم جایگاه سوخت اسکله شهید ذاکری ، ساخت پارکهای جدید در محلات بافت قدیم از جمله فعالیت های عمرانی شهرداری قشم بوده است .

شهردار قشم گفت : در شش ماهه دوم سال ۹۳ تقریباً۱۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵/۱میلیارد تومان انجام شده که این تعداد در ۵ ماهه سال ۹۴ بالغ بر ۲۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان رسیده است .

رستم گورانی پیرامون فعالیت ها در حوزه شهرسازی و هویت شهروندی گفت : تهیه طراحی های میدان امام خمینی (ره) ، سر درب ورودی شهر ، ورودی بازار قدیم با معماری بومی و جانمایی محل احداث میدان میوه و تره بار و همچنین تسطیح و آماده سازی زمین جهت ساخت و احداث پایانه مسافربری و رایزنی جهت جانمایی ایستگاه  دوم آتش نشانی با توجه به خرید یک دستگاه ماشین آتش نشانی از جمله فعالیت ها در حوزه زیرساختها می باشد که شهرداری این گامها را در راستای تحقق توسعه پایدار بر اساس شاخص های مربوطه برداشته شده است .

شهردار قشم با اشاره به اهمیت ارتباط مستقیم این نهاد با پیکره جامعه گفت : سرمایه اصلی شهرداری شهروندان می باشند و ما اقداماتی را در حوزه مشارکت اجتماعی انجام داده ایم که برجسته ترین آن انتخاب شهرداران و شورایاران محلات به عنوان بازوی محرک در محلات سطح شهر می باشد چون ما به این واقعیت رسیدیم که اگر کار برای شهروندان باشد باید خود آنها در میدان اجرا حضور داشته باشند که این امر محقق شده است .

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 × = سی دو