آخرین خبرها
کارگروه آموزش و ارتقاء فرهنگ ترافیک جامعه ایمن شهر قشم برگزار شد

کارگروه آموزش و ارتقاء فرهنگ ترافیک جامعه ایمن شهر قشم برگزار شد

در نشست روسای تشکیل دهنده جامعه ایمن شهر قشم بر آموزش و ارتقاء فرهنگ ترافیک ، با توجه به صفر های تابستانی و نزدیک شدن به بازگشایی مدارس تاکید شد .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم رستم گورانی در این نشست بر آموزش همه افراد جامعه خصوصاً خانواده ها بعنوان جامعه کوچکتر و تاثیر گذار تر در فرهنگ ترافیک تاکید کرد و گفت : با فرهنگ سازی و آموزش خانواده ها بعنوان حلقه اول جامعه در رابطه با فرهنگ ترافیک می توانیم نقش بسیار مهمی در کنترل و کاهش حوادث و همچنین هنجارهای ترافیکی ایفا نماییم .

شهردار قشم با اشاره به نزدیکی سال تحصیلی جدید و استفاده دانش آموزان از موتور سیکلت گفت : یکی از هنجارهای ترافیکی ، استفاده  از موتور سیکلت توسط دانش آموزانی است که به سن قانونی نرسیده اند و فاقد هر گونه وسایل حفاظتی من جمله کلاه ایمنی هستند . وی افزود  : می توانیم با مشارکت اداره آموزش و پرورش راهکاری متناسب جهت ایاب و ذهاب دانش آموزان و ایمنی هر چه بیشتر این قشر ، فراهم کنیم .

ایشان استفاده از سرعتگاها در محدوده مدارس را یکی از عوامل کاهش دهنده حوادث عنوان کرد و گفت : نصب علائم راهنمایی و رانندگی  و سرعتگیرهای استاندارد در محدوده مدارس و نقاط مشخص شده از سوی پلیس راهور نقش بسزایی در جلوگیری از هنجارهای  رانندگی  و حوادث خصوصا در نزدیکی مدارس خواهد داشت .

گورانی استفاده از الگوهای  موفق جوامع ایمن را یکی از راهبردها عنوان کرد و گفت : آموزش یکی از ارکان اساسی جامعه ایمن می باشد و باید از طرح های موفق آموزشی الگو برداری نمود . وی در ادامه گفت : استفاده از ابزارهای تبلیغاتی با توجه به افراد جامعه در سنین مختلف بخصوص دانش آموزان نقش بسزایی داشته و باید به این امر توجه ویژه ای نمود .

IMG_9484  IMG_9493 IMG_9494 IMG_9499

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*