آخرین خبرها
هدیه شهردار قشم به مناسبت هفته تربیت بدنی در مراسم تجلیل از  ملی پوشان قشمی

هدیه شهردار قشم به مناسبت هفته تربیت بدنی در مراسم تجلیل از ملی پوشان قشمی

مراسم تجلیل از ملی پوشان قشمی و تقدیر از فعالین عرصه ورزش با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار گردید .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم ، رستم گورانی گفت : امروزه بحث سلامت جامعه یکی از مباحث مهمی است که در راستای ارتقاء اهداف و اولویت هایی توسعه کشور مد نظر قرار گرفته است .

وی گفت : با توجه به اینکه شهر و شهر نشینی امروزه گسترش پیدا کرده و روز به روز هم این روند رو به افزایش می باشد ، سبب شده ساکنان درگیر مشکلات شهری شده و از فعالیت های ورزشی فاصله گیری کنند که این امر خود معضلات و بیماریهایی را سبب می شود ، ما باید در راستای ارتقاء سلامت جامعه به سمت فعالیت ها و راهکارهایی قدم برداریم که بتوان اهداف سلامت جامعه شهر نشینی را در پی داشته باشد .

IMG_2051

ایشان ضمن تبریک هفته تربیت بدنی به زیرساختهای ورزشی اشاره ای کردند و گفتند : عموماً مسئله زیرساختهای ورزشهای همگانی نیاز به فرهنگ سازی و ایجاد بسترها و همچنین زیرساختهای مناسبی دارد این امز می تواند زمینه ورزش قهرمانی را آماده نماید بنابر این ورزش همگانی می تواند زیربنای ورزش قهرمانیوپرورش قهرمانان باشد .

شهردار قشم کمبود فضاهای ورزشی را یکی از دغدغه های مسئولین شهری دانستند و گفتند : به دلیل نتایج خوبی که می توان از ترویج ورزش همگانی کسب کرد باید زمینه های گسترش فضاهای ورزشی را ایجاد کنیم تا از طریق ورزش بتوانیم  ناهنجاری هایی که در شهرها به واسطه نبود مراکز گذراندن اوقات فراغت از بزهکاری یا دزدی و … پیشگیری نماییم .

رستم گورانی از فعالیت های جدید شهرداری در عرصه گسترش فضاهای ورزشی خبر دادند و گفتند : شهرداری هم به نوبه خود در این راه قدم گذاشته  ، جلساتی  که با مسئولین دلسوز طی حضور اینجانب به عنوان شهردار داشته ایم در راستای توسعه ورزش و  توسعه فضاهای ورزشی همگانی بوده  است که تا سال جدید به بهره برداری کامل خواهد رسید .

ایشان به مناسبت هفته تربیت بدنی مژده به ساکنان محلات چاه تنگو ، چابهار و گلشهر غربی دادند و از احداث سالن مسقف در این محلات توسط شهرداری خبر داد .

در ادامه این مراسم آقای غلامعلی دانشور رئیس اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان نیز به اهمیت فعالیتهای ورزشی اشاره کردند و گفتند : امروزه مسئله ورزش بسیار با اهمیت و مهم می باشد و همه دولتمردان از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تا ریاست محترم جمهوری و همه مسئولین کشور به مسئله وزرش نگاه ویژه ای دارند .

IMG_2060

ایشان همچنین به ایراد بیاناتی مبنی بر احداث اماکن ورزشی در دو دوره اخیر در کشور پرداختند و گفتند : تا پیش از انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ، تعداد فضاها و اماکن ورزشی در کل شهرهای استان هرمزگان ۱۳ پروژه ورزشی شامل استادیوم و اماکن ورزشی بوده که به برکت انقلاب در دولتهای مختلف فضاهای ورزشی گسترش یافته بطوری که هم اکنون تعداد ۳۱۱ پروژه ورزشی در کل استان احداث شده است .

دانشور تعدد افتتاح سالنها و اماکن ورزشی در هر شهر را تلاش گسترده مسئولین دانستند و گفتند : علی رغم مشکلات اقتصادی و وجود اقتصاد مقاومتی ، مسئولین کشور توجه ویژه ای به مسئله ورزش در استان هرمزگان داشته اند بطوری که در سال ۱۳۹۲ و شش ماه اول سال جاری تعداد ۶۷ پروژه ورزشی که به صورت نیمه تمام وجود داشت با مساعدت های وزیر محترم ورزش و جوانان و همه مسئولین امر به بهره برداری کامل رسید .

ایشان اتمام سالن ورزشی بین الملی شهرک سام و زال را از اولویت برشمردند و گفتند : انشاءالله با پیگیری هایی که که انجام شده و همکاری هایی که از سوی سازمان منطقه آزاد قشم و مسئولین امر خواهد شد بتوانیم اعتبارات لازم پروژه سالن ورزشی ۲۵۰۰نفری سام و زال کسب کنیم .

IMG_2073

در پایان این مراسم از فعالین عرصه ورزش قشمی و همچنین ملی پوشان قشمی با اهداء جوایزی نفیس تقدیر به عمل آمد  .

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*