آخرین خبرها
نشست خبری شهردار قشم با اصحاب رسانه

نشست خبری شهردار قشم با اصحاب رسانه

 

 

تشریح پروژه های عمرانی شهرداری قشم/در دیدار با اصحاب رسانه

 

شهردار قشم در دیدار با اصحاب رسانه به تشریح بخشی از عملکرد این مجموعه و موانع پیش رو پرداخت.

 

محمد مسطوری قشمی ، شهردار قشم در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان با ابراز نارضایتی از اختلافات مدیریتی در این شهرستان گفت : شهرداری قشم برای پیگیری دریافت زمین میدان میوه و تر و بار ۱۸۱ روز به سازمان منطقه آزاد قشم مراجعه کرده است اما به نتیجه چندانی نرسیده است .

 

وی افزود : ترمینال و میدان تروبار نقش موثری در کم کردن هزینه های مردمی دارد که باید با همکاری و تعامل شهرداری وسازمان منطقه آزاد به زودی این مهم ساخته شود .

 

شهردارقشم به مافیا میوه و تربار دراین شهر اشاره کرد و افزود : مافیایی که در این شهر بوجود آمده اند حاصل اختلافات سازمان منطقه آزاد و شهرداری هست که از این موقعیت سو استفاده می کنند .

 

مسطوری درخصوص ماجرای زمین ترمینال گفت : زمین ترمینال روبروی کمپ هامون در زمان مدیرعاملی شعبانی فر و شهردار گورانی واگذار شد که طرح ساخت این مکان به سازمان ارائه شد اما آنها ۲۵ ایراد از این طرح گرفتند .

 

وی ادامه داد : شهرداری طرح را به همراه یک مشاور در اختیار سازمان قرار داد تا مشکلات طرح را نیز برطرف سازند اما با گذشت ۲ ماه از این موضوع هنوز خبری از اصلاح طرح از سوی سازمان منطقه آزاد نیست .

 

شهردار قشم تصریح کرد : ۱۳۰ میلیون برای تراشیدن قسمتی از کوه ، خاکریزی و تسطیح این زمین هزینه شده است اما سازمان برای ادامه کارهای این زمین مخالفت می کند .

 

وی بیان کرد : برخی مشکلات در جزیره قشم وجود دارد که هیچ شخصی برای رفع این مشکل گامی برنداشته است ، زندگی مسافرخانه ای شهروندان قشمی در یک خانه مشکلاتی را برای مدیرت شهری بوجود آورده است .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر قشم به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، شهردار قشم در خصوص صدور پروانه های ساختمانی گفت : نبود تعامل بین شهرداری و سازمان منطقه آزاد باعث شده است که هم شهرداری و هم سازمان پروانه ساختمانی صادر کند و این خود در دراز مدت می تواند مشکلاتی را بوجود بیاورد .

 

وی نبود مکان مناسب برای شنا در سواحل قشم را یک دغدغه برای مسولان عنوان کرد و اظهارداشت : گرفتن این تفریح و ورزش خدادادی چیز جالبی نیست باید برای شنا کردن گردشگران برنامه ریزی مناسبی صورت بگیرد .

 

مسطوری در بخشی دیگر این نشست به پروژه های شهرداری اشاره کرد و گفت : زیبا سازی محوطه قلعه پرتغالی ها با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ هزار ریال ، ساخت پیاده رو در بافت قدیمی شهر قشم با اعتبار ۸ میلیارد ریال ، بلوار خلیج فارس با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال ، احداث ده پارک محله ای با اعتباری حدود ۱۰ میلیارد ریال ، احداث یک زمین چمن مصنوعی با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و هفتصد هزار ریال ، احداث ساختمان اداری شهرداری با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال ، ترمیم حفاری های سطح شهر ، فرهنگسرای بزرگ و تکمیل فاز دوم بوستان فرهنگ ازجمله برنامه هایی است که شهرداری آنها را انجام داده و برخی ازپروژه های ذکر شده در حال اجرا است .

 

اختلافات دیرینه منطقه آزاد و شهرداری قشم در ارتباط با صدور مجوز، به خصوص پروانه‌های ساخت و ساز، سال‌هاست شهروندان قشمی را کلافه کرده است امیدواریم شعار تعامل که در این جزیره رنگ و بویی به خود نگرفته به واقعیت بپیوند و پیشرفت جزیره قشم قربانی این اختلافات نباشند .

%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%86%da%af%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%82%d8%b4%d9%85 %d9%85%d8%b3%d8%b7%d9%88%d8%b1%db%8c %d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa-%d8%ae%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%82%d8%b4%d9%85 %d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa-%d8%ae%d8%a8%d8%b1%db%8c

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*