آخرین خبرها
مسطوری : فضای سبز محلات  قشم گسترش خواهد یافت

مسطوری : فضای سبز محلات قشم گسترش خواهد یافت

پس از گذشت یک سال از اجرای فضای سبز در محلات بافت قدیم شهر قشم ، سرپرست شهرداری از گسترش فضای سبز در حاشیه محلات خبر داد .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم ، سرپرست شهرداری بهبود سرانه فضای سبز در محلات را نتیجه عزم جدی شهرداری برای افزایش فضای های سبز محلات و نیز همکاری شهروندان و دستگاههای ذیربط دانست و گفت : وجود فضای سبز در ساختار شهری جایگاه خاصی دارد و نیاز است که تمامی دستگاههای ذیربط در این امر همکاری های بالقوه ای داشته باشند .

مسطوری افزود : ایجاد و گسترش فضاهای سبز مهمترین چیزی است که به یک شهر روح زندگی و طراوت و تازگی می بخشد . وی تصرح کرد : پیرامون حفظ و نگهداری از نهال کاشته شده ، با تجربه ای که از سال گذشته بواسطه همکاری نزدیک شورایاران ، شهرداران و اهالی محلات در حفظ و نگهداری از نهال های کاشته شده کارنامه قابل قبولی را گرفتیم انتظار می رود که پس از اجرای این طرح نیز همکاری های خوبی را شاهد باشیم .

سرپرست شهرداری قشم بر کاشت نهال های سازگار با محیط تاکید کرد و گفت :  احیای فضای سبز در بافت قدیم شهر با کاشت نهال بومی و تلفیق آن با معماری سنتی می تواند چشم اندازی زیبایی را به شهر ببخشد . وی در ادامه افزود : سالها پیش شهرداری قشم به تجربه کاشت چمن های سازگار با آب شور دست یافت که با در نظر گرفتن این مقوله می توان در مصرف آب شرب و تصفیه شده نیز صرفه جویی هایی در متراژ بالا انجام داد .

مسطوری گفت : هر اقدامی در راستای احیای فضای سبز شهری ، عمل خداپسندانه و یک حرکت فرهنگی بشمار می آید و شهرداری قشم نیز از گسترش این فرهنگ سازی در محله ها سطح شهر حمایت خواهد کرد .

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*