آخرین خبرها
مسطوری : فراهم سازی موقعیت مطالعه ، تنها وظیفه شهرداری ها نیست

مسطوری : فراهم سازی موقعیت مطالعه ، تنها وظیفه شهرداری ها نیست

مسطوری : فراهم سازی موقعیت مطالعه ، تنها وظیفه شهرداری ها نیست
به بهانه هفته کتاب ، کتابخوانی و کتابدار شهردار قشم از کتابخانه عمومی شهر بازدید کردند .
به گزارش بخش خبری واحد روابط عمومی شهرداری قشم ، مسطوری فضای فعلی کتابخانه را ایده آل ندانستند و گفت : تعمیرات و رنگ آمیزی این مکان هرچه سریعتر باید انجام گیرد که شهرداری در اولین گام این کار را انجام خواهد داد .
وی ضمن یاد آوری حمایت های شهرداری از کتابخانه در طول سال گفت : شهرداری قشم به نوبه خود در تامین نیازها و جهت رفاه حال کتابخوانان و قشرهای مختلفی که اهل مطالعه هستند ، گامهای اساسی را بر خواهد داشت .
شهردار قشم در پاسخ به درخواستی که از جانب رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مبنی بر ایجاد کتابخانه های تخصصی بیان شد گفت : ایجاد کتابخانه تخصصی نیاز به برنامه ریزی های دقیق دارد که شهرداری قشم آمادگی خود را برای تحقق این هدف اعلام می دارد .
مسطوری ، فراهم سازی موقعیت مطالعه و ایجاد بستر مناسب برای کتابخوانی را تنها وظیفه شهرداریها ندانست و افزود : شهرداری ها تنها حامی کتابخانه ها نیستند و بستر سازی و ایجاد موقعیت کتابخوانی و مطالعه تمامی نهاد ها باید مشارکت کنند .
شهردار قشم بیان داشت : نباید در قبال کتابخانه شهر وظایفی که داریم فقط در حد شعار روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار باشد بلکه گفته ها را باید عملی کنیم که شهروندان از ثمره آن استفاده کنند .
ایشان از بستر سازی کتابخوانی و کشاندن مطالعه به سطح پارکها اشاره ای کرد و گفت : در آینده ای نزدیک فضای فعلی پارکهای سطح شهر را به نحوی طراحی خواهیم کرد که بستر مناسبی برای مطالعه کتاب و رواج کتابخوانی گردد . وی افزود : طی برنامه ریزی های صورت گرفته اولین مکان ، پارک فرهنگ واقع در شهرک بوستان خواهد بود .
درادامه خانم امینه دریانورد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن خرسندی از اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری گفت : ایجاد کتابخانه تخصصی کودک یکی از اهدافی است که ما دنبال می کردیم و خوشحالیم که مورد استقبال شهردار قشم واقع شد .
وی گفت : حال و هوای فعلی کتابخانه شهر باید تغییر کند و با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته امیدواریم فضای کودک به کتابخانه اضافه شود .
وی در پایان گفت : کتابخوانی باعث می شود سطح فرهنگ شهروندان بالا برود و به طبع آن معضلات اجتماعی کمتر خواهد شد .

%d9%85%d8%b3%d8%b7%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d8%b4%d9%85 %d9%85%d8%b3%d8%b7%d9%88%d8%b1%db%8c %da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d9%82%d8%b4%d9%85

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*