آخرین خبرها
مسطوری : شهروندان بصورت رایگان از غسالخانه و سردخانه زیرانگی استفاده نمایند

مسطوری : شهروندان بصورت رایگان از غسالخانه و سردخانه زیرانگی استفاده نمایند

مسطوری : شهروندان بصورت رایگان از غسالخانه و سردخانه زیرانگی استفاده نمایند  

امام جمعه اهل سنت شهرستان با همراهی شهردار و هیئت امنای قبرستانهای قشم از وضعیت کنونی بازسازی شده غسالخانه و سردخانه توسط شهرداری ، بازدید به عمل آوردند .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم در این بازدید مسطوری ضمن ارائه گزارش عملکرد شهرداری درخصوص بازسازی غسالخانه قبرستان زیرانگی گفت : امید آن را داریم که شهروندان به نحو مناسبی از این امکانات بصورت رایگان استفاده نمایند .

وی همچنین هزینه های اولیه بازسازی این مجموعه رامبلغ ۲۵۰میلیون ریال عنوان کرد و گفت : کاشی کاری درون مجموعه ، تعویض سرخانه از صندوقی به کشویی ، باز طراحی و ساخت جایگاه شستشوی میت به صورت کاملا بهداشتی ، ساخت غسالخانه ویژه خواهران و همچنین خرید تجهیزات بروز مورد استفاده در غسالخانه از عمده اقدامات شهرداری بوده است . وی در ادامه تصریح کرد : شهرداری ماهانه بیش از ۶۰ میلیون ریال نیز جهت نگهداری از این مکان هزینه می کند .

شهردار قشم در خصوص هزینه های صورت گرفته واجبات شرعی اموات گفت : تمامی هزینه ها در خصوص استفاده از این مجموعه کاملا رایگان است و شهروندان بصورت رایگان از غسالخانه زیرانگی استفاده نمایند .

امام جمعه اهل سنت در حاشیه این بازدید گفت : سبک و فرهنگ زندگی مردم با حفظ اصالت خود هر روز به سمت نو گرایی و مدرن تغییر می کند ، در بحث غسل اموات نیز با شرایط کنونی ما نیازمند به چنین اماکنی می باشیم چرا که چاره ای جز تغییر فرهنگ در بحث غسل اموات نداریم .

شیخ عبدالرحیم خطیبی با اشاره به نیازمندی مردم به وضعیت شستشوی میت در مکان های دیگری جز منزل گفت : در مکانهای پاک و بهداشتی جاذبه ها نیز وجود دارد و مردم نیز اگر ببینند چنین فضا موجود است استقبال خواهند کرد ولی این تغییر دیدگاه نیاز به زمان دارد چرا که مردم با اطمینان خاطر به این سمت و سو خواهند آمد .

ایشان با ارائه راهکاری جهت فرهنگ سازی در این خصوص گفت : به مردم اعلام می کنیم که فضا هم به لحاظ شرعی و هم به لحاظ عقلی آماده است و بازدید مردم از این مکان می تواند بهترین راه جهت فرهنگ سازی باشد . وی گفت : اصول بهداشتی در شستشوی میت باید رعایت شود که با وسایل و تمهیدات صورت گرفته در حد مقبولی است و ما هم به نوبه خود مردم را تشویق می کنیم که از فضای فراهم شده در مواقع نیاز استفاده نمایند .

امام جمعه اهل سنت در پایان بازدید با تقدیر از شهرداری و عوامل اجرایی بازسازی غسالخانه زیرانگی گفت : تقدیر و تشکر می کنیم از شهرداری در راس آنها شهردار محترم که به چنین فرایضی اهمیت می دهند و در کنار آن از عوامل اجرایی خصوصا هیئت امنای قبرستان که خالصانه در این راستا تلاش زیادی انجام می دهند .

جزیره شهرداری جزیره قشم شهرداری قشم شهرداری قشم

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


2 × هفت =