قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار / مسطوری از زیبا سازی محلات بافت قدیم قشم خبر داد

مسطوری از زیبا سازی محلات بافت قدیم قشم خبر داد

شهردار قشم زیبا سازی بافت قدیم را یکی از دغدغه های شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم عنوان کردند .

به گزارش بخش خبری واحد روابط عمومی شهرداری قشم ، مسطوری ضمن تقدیر از حمایت های شورای اشلامی شهر قشم مبنی بر انجام بی قید و شرط عملیات های عمرانی عام المنفعه در سطح شهر قشم گفت : به توصیه و دستور اکید اعضای محترم شورای اسلامی شهر قشم ، موظفیم امورات عمرانی عام المنفعه در سطح شهر خصوصا بافت قدیم قشم را بطور جد دنبال کنیم .

شهردار قشم آموزش شهروندی را به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه ها برای بالابردن میزان مشارکت شهروندان در زیباسازی محلات عنوان کرد گفت : پساب منازل مسکونی و رها سازی آن به کوچه ها یکی از چالشها است و پیرامون این مسئله راهکارهایی اندشیده شد که در گام اول شهروندان محلات بافت قدیم را در قالب کلاسهای آموزش شهروندی ، با مضرات رها سازی پساب منازل آگاه کردیم . وی افزود : متاسفانه بازهم شاهد رهاسازی پساب بعضی از منازل به کوچه ها هستم که زیبایی بصری محلات را مخدوش کرده اند .

مسطوری آگاهی دادن شهروندان از معضلات درون شهری به واحد مدیریت شهری شهرداری را یکی از راهکارهای حل معضلات دانست و گفت : واحد مدیریت شهری شهرداری قشم این آمادگی را دارد که پس از کسب آگاهی معضلات درون شهری توسط شهروندان ، آن را بررسی و در اسرع وقت آن را برطرف نماید .

شهردار قشم هویت بخشیدن به محلات را یکی از بنیادی ترین عنصر توسعه محلات برای شهروندان دانست و گفت : زمینه ها را باید فراهم کرد تا شهروندان نسبت به محلات خود احساس تعلق  کنند و محله را ازآن خود بدانند تا جایی که هر شهروند با نام محله ای خود معرفی شود . وی افزود  : این اقدام سبب می شود تا  شهروندان نسبت به مشکلات مختلف محله حساسیت داشته و به نوعی پیگیر حل آن باشند.

مسطوری زیبا سازی برخی از محلات بافت قدیم را با مشارکت شهروندان دانست و گفت : آسفالت ، پیورس و زیباسازی محلات صاحب الزمان (عج) ، پاگز ، توحید ، مسنی ، امام حسن (ع) ،  سازمانی ، آل کمال و گلشهر نمونه ای بارز همکاری شهروندان با شهرداری است که به ثمر نشسته است . وی بیان داشت : در حال حاضر پیگیر زیباسازی دیگر محلات بافت قدیم با مشارکت شهروندان هستیم که در روزها آینده به اطلاع شهروندان خواهیم رساند .

درباره ی روابط عمومی

مطلب پیشنهادی

سرپرست شهرداری قشم : سه شنبه ها بطور ویژه پاسخگوی شهروندانیم

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم مهندس محمد محمدی ضمن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 52 = 58