سخن روز
انَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنكَرِ(سوره عنکبوت ایه  45) به درستی که نماز از هر کار قبیح و نابایستی باز میدارد

پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹ 14 صفر 1442 Thursday, 1 October , 2020 ساعت ×

مسطوری از زیبا سازی محلات بافت قدیم قشم خبر داد

۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۷:۲۶

شهردار قشم زیبا سازی بافت قدیم را یکی از دغدغه های شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم عنوان کردند . به گزارش بخش خبری واحد روابط عمومی شهرداری قشم ، مسطوری ضمن تقدیر از حمایت های شورای اشلامی شهر قشم مبنی بر انجام بی قید و شرط عملیات های عمرانی عام المنفعه در سطح شهر […]

مسطوری از زیبا سازی محلات بافت قدیم قشم خبر داد
پ
پ

شهردار قشم زیبا سازی بافت قدیم را یکی از دغدغه های شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم عنوان کردند .

به گزارش بخش خبری واحد روابط عمومی شهرداری قشم ، مسطوری ضمن تقدیر از حمایت های شورای اشلامی شهر قشم مبنی بر انجام بی قید و شرط عملیات های عمرانی عام المنفعه در سطح شهر قشم گفت : به توصیه و دستور اکید اعضای محترم شورای اسلامی شهر قشم ، موظفیم امورات عمرانی عام المنفعه در سطح شهر خصوصا بافت قدیم قشم را بطور جد دنبال کنیم .

شهردار قشم آموزش شهروندی را به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه ها برای بالابردن میزان مشارکت شهروندان در زیباسازی محلات عنوان کرد گفت : پساب منازل مسکونی و رها سازی آن به کوچه ها یکی از چالشها است و پیرامون این مسئله راهکارهایی اندشیده شد که در گام اول شهروندان محلات بافت قدیم را در قالب کلاسهای آموزش شهروندی ، با مضرات رها سازی پساب منازل آگاه کردیم . وی افزود : متاسفانه بازهم شاهد رهاسازی پساب بعضی از منازل به کوچه ها هستم که زیبایی بصری محلات را مخدوش کرده اند .

مسطوری آگاهی دادن شهروندان از معضلات درون شهری به واحد مدیریت شهری شهرداری را یکی از راهکارهای حل معضلات دانست و گفت : واحد مدیریت شهری شهرداری قشم این آمادگی را دارد که پس از کسب آگاهی معضلات درون شهری توسط شهروندان ، آن را بررسی و در اسرع وقت آن را برطرف نماید .

شهردار قشم هویت بخشیدن به محلات را یکی از بنیادی ترین عنصر توسعه محلات برای شهروندان دانست و گفت : زمینه ها را باید فراهم کرد تا شهروندان نسبت به محلات خود احساس تعلق  کنند و محله را ازآن خود بدانند تا جایی که هر شهروند با نام محله ای خود معرفی شود . وی افزود  : این اقدام سبب می شود تا  شهروندان نسبت به مشکلات مختلف محله حساسیت داشته و به نوعی پیگیر حل آن باشند.

مسطوری زیبا سازی برخی از محلات بافت قدیم را با مشارکت شهروندان دانست و گفت : آسفالت ، پیورس و زیباسازی محلات صاحب الزمان (عج) ، پاگز ، توحید ، مسنی ، امام حسن (ع) ،  سازمانی ، آل کمال و گلشهر نمونه ای بارز همکاری شهروندان با شهرداری است که به ثمر نشسته است . وی بیان داشت : در حال حاضر پیگیر زیباسازی دیگر محلات بافت قدیم با مشارکت شهروندان هستیم که در روزها آینده به اطلاع شهروندان خواهیم رساند .

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.