آخرین خبرها
مراسم کلنگ زنی اولین پارکینگ طبقاتی برگزار شد

مراسم کلنگ زنی اولین پارکینگ طبقاتی برگزار شد

مراسم کلنگ زنی اولین پارکینگ طبقاتی برگزار شد

با حضور امام جمعه ، معاون سیاسی امنیتی فرماندار ، اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولین شهرستان قشم ، مراسم کلنگ زنی احداث اولین پارکینگ طبقاتی برگزار گردید .

به گزارش بخش خبری واحد روابط عمومی شهرداری قشم ، محمد مسطوری قشمی در این مراسم با اشاره با کاستی های موجود در شهر قشم گفت :  بافت قدیم قشم یک بافت متراکم شهری بدون پارکینگ می باشد . وی ادامه داد و گفت : با افزایش جمعیت که در سالهای اخیر اتفاق افتاده معضل نبود پارکینگ در شهر قشم بیداد میکند.

شهردار قشم محدودیت در تغییر کاربریهای این منطقه را یکی از دلایل اصلی نبود جای پارک مطرح کرد و گفت : تغییر کاربری ها در دوره های قبل موجب شده مغازه ها و مجتمع های بدون پارکینگ ساخته شود که از عوامل اصلی معضل بوجود آمده بار ترافیکی و نبود جای پارک مناسب در این سالها است . وی افزود : نبود پارکینگ در جای جای شهر قشم ، چه بافت قدیم و چه بافت جدید به چشم می آید و برای آن چاره اندیشی شود .

مسطوری قشمی با اشاره به زمین احداث پارکینگ گفت : زمینی که به پارکینگ طبقاتی اختصاص یافته از املاک شهرداری بوده که در گذشته ای بسیار دور محل اکران فیلم بصورت سینما رو باز استفاده بوده است . مسطوری ادامه داد و گفت : این ملک با ارزش تقریبی پنج میلیارد تومانی را می شد با سایر کاربری ها استفاده و به بهره برداری تجاری رساند اما بر اساس نیاز سنجی شهر و رفع نقایصی که وجود دارد با موافقت و تاکید شورای اسلامی شهرقشم به پارکینگ طبقاتی اختصاص دادیم تا حداقل نقصی که در بار ترافیکی وجود دارد را پوشش دهیم  .

محمد مسطوری قشمی افزود : شهرداری بعنوان دستگاه متولی در این امر پا پیش گذاشته و ساخت پارکینگ طبقاتی شروع کرده است و امیدواریم سایر دستگاهها احداث پارکینگ های دیگر را در دستور کار خود قرار دهند تا بار ترافیکی و نبود جای پارک در قشم رفع شود .

شهردار قشم گفت : اولین پارکینگ طبقاتی قشم با مساحت زیر بنای مفید ۱۲ هزارمترمربع در هفت طبقه می باشد که طراحی و ساخته خواهد شد . وی گفت : این پارکینگ با برآورد اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال می باشد و مدت زمان ساخت این پارکینگ سه سال تخمین زده شده است .

امام جمعه شهرستان قشم پارکینگ طبقاتی پورمولوی شهرداری قشم مسطوری مصطفی برزگر

 

 

 

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


دو − 1 =