آخرین خبرها
مراسم تجلیل از اصناف و بازاریان قشم برگزار شد

مراسم تجلیل از اصناف و بازاریان قشم برگزار شد

مراسم تجلیل از اصناف و بازاریان قشم برگزار شد .

بمناسب یکم تیر ماه ، روز اصناف ، مراسم تجلیل از اصناف و بازاریان قشم با حضور میر هاشم خواستار معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم ، علی رهبری رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت قشم ، محمد رفیع پورمولوی رئیس شورای شهر و محمد مسطوری قشمی شهردار قشم ، در سالن همایش‌های شورای اسلامی شهر قشم با اهداء تندیس یاد بود و الواح تقدیر تجلیل بعمل آمد .

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری قشم مسطوری قشمی ضمن گرامیداشت روز اصناف گفت : بمناسبت یک تیر ماه تصمیم گرفتیم که مراسمی را برای تجلیل از کسبه و بازاریان محترم که بعنوان بنگاههای اقتصادی و توزیع کننده جزء این شهرستان محسوب میشوند و تقریباً نبض بازار شهرستان قشم در دست آن عزیزان می باشد ، تقدیر و تشکر بشود که سالهای سال ما را در خدمت رسانی به شهروندان همراهی کردند و با مداومت در این کار هم کسب روزی حلال و هم اسم نیکی را برای شهر قشم از دیرباز به یادگار گذاشتند .

شهردار قشم با اشاره به وجود مشکلات و معظلات بین بازاریان افزود : یکی از موضوعاتی که در سطح شهر قشم سالهای سال با آن مواجه هستیم ، تحت تاثیر منفی قرار دادن ذهنیت بازاریان نسبت به پروانه های شهرداری بوده که از این ناحیه مشکلاتی به بار آورده است . وی افزود : ذهنیتی که همه بازاریان را به خودش مشغول کرده ، بحث دوگانگی قوانین و مقرراتی است که در خصوص صدور پروانه کسب می باشد .

مسطوری قشمی پیرامون صدور پروانه کسب از مجموعه شهرداری و سازمان منطقه آزاد گفت : در شهر قشم دو مرجع صدور پروانه داریم که یکی بر اساس قانون مناطق آزاد و شهرداری بر اساس قانون نظام صنفی است و هر دو پروانه در نزد مقام قضایی معتبر است .

شهردار قشم  در مورد صدور پروانه های فعالیت در سرزمین اصلی گفت :  در شهرهای بزرگتر ، صدور پروانه های فعالیت تا قبل از تشکیل اتحادیه ها بر عهده شهرداری است و پس از تشکیل اتحادیه ها ، شهرداری وظیفه صدور پروانه را به اتحادیه می سپارد . وی اضافه کرد : وقتی شهرداری به صورت قانونی وجود ، وظایف آن نیز هم همراهش می باشد و صدور پروانه کسب یکی از وظایف ذاتی شهرداری ها است .

مسطوری قشمی در ادامه  بیان داشت :  متاسفانه در سالهای اخیر ذهنیت خیلی بدی برای بازاریان و اصناف محترم بوجود آوردند . وی ادامه داد : در بین اصناف و اهالی محترم قشم ذهنیت های بدی نظیر اینکه ؛ کسایی که پروانه از شهرداری می گیرند باید مالیات پرداخت بکنند یا اینکه مجوزشان باطل می شود و یا اینکه کسایی که پروانه از منطقه آزاد دارند مالیات نمی دهند و معاف هستند ، به راه انداختند که این یک ذهنیت منفی است .

شهردار قشم گفت : ما بیشتر به دنبال این هستیم که در صورت امکان بتوانیم اتحادیه های قانونی که بایدوجود داشته باشند و صدور پروانه از آنجا باشد تشکیل دهیم و حتما اتفاق خوبی خواهد بود که اتحادیه تشکیل بشود و پروانه کسب از یک مرجع صادر گردد. وی افزود : شهرداری قشم در حدود دو سال پیش تشکیل اتحادیه ها را پیشنهاد داد و امیدوار به نتیجه گرفتن آن بودیم اما علی رغم تلاشها ، تا به امروز این قضیه اتفاق نیفتاده است .

مسطوری قشمی با اشاره به الکترونیکی کردن صدور پروانه های کسب اظهار داشت : یکی از کارهایی که ما پیگیر آن بودیم و هستیم الکترونیکی کردن جوازهای کسب است . وی ادامه داد : شهرداری با همکاری فرمانداری ، مراجع قضایی و سایر دستگاههای مسئول طی یکی دو هفته اخیر سامانه کد رهگیری سراسری را در سطح شهر افتتاح کرده و دفتر آن نیز در شهرداری قشم مستقر است که از این به بعد تمامی بنگاههای املاک و بنگاهای معاملاتی خودرو باید با یک کد معاملاتی ثبت گردند.

در ادامه محمد رفیع پورمولوی ریاست شورای اسلامی شهر قشم نیز روز اصناف را یکی از روزهای دهه تولید دانست و گفت : اصناف یکی از روزهای دهه تولید می باشد و اولین روز دهه تولید بنام روز اصناف نام گذاری شده است و تا روز دهم تیر ادامه خواهد داشت .  وی تصریح کرد : ما در اولین روز این ایام هستیم که با توجه به اهمیتی که اصناف و صنوف مختلف موجود دارند به همین منظور مراسم تقدیر و تشکر از فعالین این عرصه در این روز عزیز برگزار گردیده است .

ریاست شورای اسلامی شهر قشم بیان داشت : توجه به مسائل اقتصادی و درآمدهای مهمی که بایستی در این کشور به آنها توجه بشود بحث مسئله اقتصاد مقاومتی و تولید  و اشتغال است . وی اضافه کرد : بحمدالله نام گذاری سال نیز از طرف مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی ، تولید  و اشتغال نامگذاری شده که خود گویای اهمیت دو چندان دارد .

پورمولوی بر اساس رهنومد های مقام معظم رهبری ، بردن بازار به سمت تولید را از کارهای مهم توصیف کردند و گفت : در مسائل تولید و اشتغال باید بیشتر توجه بشود بخصوص شهرداری و کسانی که دستندرکار مسائل بازار هستند .

ایشان یکی از دغدغه های مهم شورای اسلامی شهر قشم را مباحث مالیاتی دانستند افزود : یکی از مسائلی و دغدغه های مهم شورای اسلامی شهر قشم ، بحث مالیات است که در بین کسبه و بازاریان و کسانی که به فعالیت های اقتصادی در این سرزمین مشغول بکارند می باشد .

ریاست شورای اسلامی شهر قشم با اشاره به مواد قانونی معافیت مالیاتی اصناف در محدوده مناطق آزاد گفت : برای اصنافی که در محدوده مناطق آزاد مشغول بکار هستند در قانون نظام صنفی ماده ۸۸ به بخشودگی مالیاتی در مناطق آزاد اشاره شده است و میبایست همه کسبه ای که مجوز قانونی برای فعال کسبی دارند میبایست از پرداخت مالیات معاف بشوندو صرفا شرط استفاده از این معافیت مالیاتی ارائه اظهارنامه سنواتی است .

محمد رفیع پور مولوی با ابراز خرسندی از مقبولیت دستگاهها در بین شهروندان گفت : فرمانداری ، شورای اسلامی شهر و شهرداری از دستگاههایی هستند که در نزد شهروندان مقبولیت خوبی دارند تا جایی که اگر برای مردم مسائل و مشکلاتی به وجود آید با این دستگاهها مشکلاتشان را در میان می گذارند و انتظار دارند که این سه دستگاه مسائل و مشکلاتشان را حل بکنند .

وی در پایان سخنان خود افزود : شورای اسلامی شهر و شهرداری قشم تمامی سعی و تلاش خود را برای پیگیری حل مسائل و مشکلات شهروندان خصوصا اصناف و کسبه شهر تا جایی که توان داشته باشد را بکار می بندد تا جایی که نتیجه مطلوب حاصل شود .

در ادامه میرهاشم خواستار معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم ضمن گرامیداشت یکم تیر ماه روز اصناف گفت : تجلیل از بزرگوارانی که از سالیان سال برای جزیره قشم و در این سرزمین پر تمدن از یک کشور متمدن برای اشتغال و برای معیشت مردم زحمات زیادی متحمل شده اند و در حال ایجاد اشتغال پایدار برای جزیره قشم مشغول به خدمت هستند یک وظیفه است . وی اضافه کرد : تقدیر می کنیم از کسانی که در طول سال در شرایط بد جوی جزیره چه در هوای گرم و چه در هوای سرد و همچنین مشکلاتی که در حوزه بازار وجود دارد ، مشغول به فعالیت هستند و با عمل خود چرخ اقتصاد این مملکت را به حرکت در می آورند .

 معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم با اشاره اقدامات اخیری که شهرداری در حوزه اصناف انجام داده است گفت : راه اندازی سامانه کد رهگیری ، اتفاق خوبی برای اصناف شهرستان قشم بود . وی افزود :  بعضی از صنوف در سطح شهر اشباع شده ولی متاسفانه با توجه به نبود سامانه کدر رهگیری در بعضی از خیابانها در یک شغل از یک صنف ، چندین پروانه فعالیت صادر شده بود .

وی با تاکید بر قانونی بودن وظایف شهرداری قشم تاکید کرد : وظایف شهرداری مشخص است و شهرداری کماکان پروانه صادر می کند و مشکلی در این زمینه ندارد .

میر هاشم خواستار در پایان سخنان خود گفت : اگر مسائل و تخلفاتی در سطح شهرستان دیده شود که چهره زیبای قشم را مخدوش کند ، مجموعه فرمانداری برخورد قاطعی با آن خواهد کرد و با هیچ کسی نیز تعارفی نداشته و ندارد .

اصناف قشم پور مولوی قشمی پور مولوی میر هاشم خواستار تجلیل از اصناف قشم تجلیل شهردار تجلیل تقدیر از اصناف قشم تقدیر شهردار قشم تقدیر جلسه تجلیل از اصناف و بازاریان قشم روز اصناف شورای اسلامی شهر قشم شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم صنوف قشم علی رهبر قشم محمد مسطوری قشمی محمد نبوی راد مسطوری قشمی میر هاشم خواستار

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*