آخرین خبرها
مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری برگزار شد

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری برگزار شد

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قشم در حضور سرپرست و حراست شهرداری قشم ، بازماندگان عضو شورای اسلامی شهر و جمعی از مسئولین و دانشجویان جدید الورود این دانشگاه برگزار شد .

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر قشم دکتر محمد محبی سرپرست دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قشم در جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه که روز دوشنبه هفدهم مهرماه در سالن غدیر فرمانداری شهرستان قشم برگزار شد، گفت: در دنیای امروز، اندیشه، علم و دانایی حرف اول را می زند وی افزود: ملاک برتری کشورها از نظر توسعه یافتگی، دانایی است.

محبی با طرح بحث قدیمی علم بهتر است یا ثروت؛ ادامه داد: اگر در نگاه کلان، کشورها را با هم مقایسه کنیم جواب سوال مشخص می شود؛ وی افزود: اقتصادهای دانش بنیان و توسعه دانش محور مهمترین رکن برنامه ریزی کشورهای مختلف است. محبی گفت: منابع طبیعی کشورهای جهان سوم که دارای ثروت هستند به قیمت ناچیزی به سمت کشورهایی که دارای علم هستند سرازیر می شود و به قیمت گزافی این کالاها مجددا با چندین برابر قیمت به همان کشورهای مبدا فروخته می شود. وی افزود: اگر علم داشته باشید از نگاه بین المللی ثروت هم از آن شماست پس امروز در نگاه کلان، علم بهتر از ثروت است.

محبی در بخشی از سخنانش گفت: اگر شما علم را به یک مدرک تشبیه کنید قطعا ثروت بهتر از مدرکی است که هیچ دانش و بار علمی نداشته باشد؛ وی افزود: در یک فرایند گذار ممکن است کشورهایی در دوره عدم تعادل به درجه ای برسند که مدرک گرایی اهمیت داشته باشد، ولی به مرور زمان، جامعه خودش را تعدیل می کند و نهایتا کسانی می توانند از اندوخته شان بهره ببرند که مدرکشان با دانایی همراه باشد.

وی ادامه داد: شاید ما هنوز در دوران گذار هستیم و بتوان با مدرک نتیجه گرفت، ولی مطمئن باشید در سالهای آینده کسانی در زندگی شغلی خود موفق هستند که در کنار مدرک دارای دانش و چه بسا دانش های کاربردی باشند.

در ادامه این مراسم مهندس بازماندگان عضو شورای اسلامی شهر قشم بیان داشت : نگاه شورای اسلامی شهر قشم نگاه علمی و دانش محور است و قطعا از دانش و تجربیات دانشجویان استفاده خواهد کرد.

مهندس علی بازماندگان با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی نسل جدید دانشگاهها در ایران است، گفت: دانشگاهها بنا به ضرورت به سمت علمی کاربردی خواهند رفت، شاید نام علمی کاربردی به خود نگیرند اما نهایتا به سمت ساختار علمی کاربردی حرکت خواهند کرد. بازماندگان افزود: دانشگاه علمی کاربردی در جهان به عنوان دانشگاه تکنولوژی شناخته می شود و دانشجویان این دانشگاه در کنار اساتید در کارگاههای محتلف حضور می یابند و به طور ملموس با کاربرد رشته های دانشگاهی خود آشنا می شوند.

وی اظهار داشت: محور دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قشم، علم، مهارت، دانش و فرهنگ است و این مهم در دست اساتید گرانقدر این دانشگاه است که مثل شمع می سوزند و دانشجویان عزیز دانشگاه از تجارب، علم و دانش آنها بهره مند می شوند وی افزود: شما دانشجویان نیز روزی به این درجه خواهید رسید و این دانش را به سایر دانشجویان انتقال خواهید داد.

بازماندگان در بخشی از سخنانش در سالن غدیر فرمانداری قشم ضمن تشکر از احمد رحیمی هلری سرپرست شهرداری که امروز به عنوان  سرپرست شهرداری و حتی از بدو تاسیس این دانشگاه در مسئولیت امور مالی شهرداری قشم در روند تاسیس و راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی در قشم تلاش کرده، قدردانی کرد.

رئیس سابق دانشگاه علمی کاربردی در ادامه از شهرداری و مسئولین دانشگاه که فضای خوب فرهنگی علمی را برای رشد دانشجویان شهرستان قشم به وجود آورده اند قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد با فضای ایجاد شده، دانشجویان این دانشگاه عملا در رشد و آگاهی شهرستان، استان و کشور عزیزمان نقش ایفا کنند.

این عضو شورای شهر در پایان تاکید کرد: نگاه شورای اسلامی شهر قشم نیزیک نگاه علمی و دانش محور است که قطعا از دانش و تجربیات شما در ساخت شهری زیبا بهره خواهد برد.

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*