آخرین خبرها

مدیریت موفق شهری در گرو هم اندیشی با شهروندان است

ابراهیم رستم گورانی شهردار قشم گفت : تاسیس انجمن شورایاران شهر قشم از ضروریات بوده و می توان این  مقوله را بعنوان یل ارتباطی بین شهروندان و نهادهای اجرایی دانست

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم ، اولین نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات محلات سطح شهر قشم با حضور شورایاران در سالن نشست های شورای اسلامی شهر قشم به میزبانی شهرداری قشم برگزار گردید .

لبراهیم رستم گورانی شهردار قشم گفت : تجارب جهانی نشان داده برنامه هایی که مدیریت پایین به بالا در آنها اعمال شده، بسیار موفق تر از برنامه هایی بوده که از مدیریت بالا به بخش های پایین جامعه دیکته شده است.
وی که دانش آموخته رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری است، مشارکت محله ای را نمونه ای روشن از مدیریت پایین به بالا ارزیابی کرد و گفت: بطورقطع محلات شهری مانند قشم از ظرفیت محله ای بسیار بالایی برخوردار است که تاکنون استفاده بهینه از آنها نشده است.
به گفته وی طرح های توسعه شهری از جمله طرح تفصیلی، مبلمان شهری و نظایر آنها گرچه توسط متخصصان طراحی می شود، اما اگر در این طرح ها نیز دیدگاه ها، نیازها و سلیقه های ساکنان محلات نادیده گرفته شود، اجرای آنها راه به جایی نخواهد برد.
وی سیاست بلدوزری را برای مبارزه با حاشیه نشینی شهرهای بزرگ، نمونه ای شکست خورده از مدیریت بالا به پایین دانست و گفت: امروزه مدیریت علمی در شهرها به این نتیجه رسیده تا مادامی که مردم در محلات پای کار نباشند، موفقیت در اداره شهر سرابی بیش نیست.
IMG_1141دکتر گورانی ساکنان محلات را بهترین ناظر برای ارائه خدمات شهری خواند و یادآور شد: در این راستا شورایاران می توانند نقش اساسی برای مشارکت بخشیدن ساکنان محلات در خدمات رسانی داشته باشند.
شهردار قشم شورایاران را مشاوران امین مدیریت شهری نامید و گفت: هرچه این بازوی مشورتی شهرداری در قشم قوی تر باشد و افراد بیشتری در تصمیم گیری مشارکت کنند، امکان اجرای بهینه تصمیمات بیشتر خواهد شد.

IMG_1131
وی در بخش دیگری از سخنان خود، آمایش سرزمینی و برخورداری محلات را از خدمات در قشم یک ضرورت خواند و گفت: اگر محله ای به هردلیل از امکانات و خدمات شهری مناسب برخوردار نشود، بطور طبیعی مشکلات این محله به محلات دیگر شهر سرایت خواهد کرد و به همین دلیل، پرواضح است که اعتبارات و بودجه شهرداری باید براساس اولویت ها به محلات کم برخوردار هدایت شود.
دکتر گورانی خطاب به شورایاران شهر قشم تصریح کرد: هرچقدر میزان مشارکت شما در طرح های شهرداری بیشتر شود، به همان نسبت کارآیی شهرداری نیز بیشتر خواهد شد.
شهردار قشم جمع آوری زباله، هدایت آب های سطحی، حفاظت از اماکن فرهنگی و ترویج حقوق شهروندی را از مهم ترین وظایف شهرداری قشم دانست و از شورایاران شهر قشم خواست شهرداری این شهر را در اجرای این وظایف یاری کنند.
وی تاسیس انجمن شورایاران شهر قشم را ضروری ترین اقدام برای عملی شدن همکاری تنگاتنگ ساکنان محلات با شهرداری قشم عنوان کرد و از این انجمن به عنوان پل ارتباطی بین این دو نام برد.
براساس این گزارش رییس شورای اسلامی شهر قشم و تنی چند از شورایاران و ساکنان محلات شهر قشم نیز در این نشست با ابراز خوشحالی از انتخاب یک فرد تحصیل کرده در رشته مرتبط با مدیریت شهری به عنوان شهردار قشم، نقطه نظرهای خود را در خصوص دلایل بروز ناهنجاری های شهری مطرح و بر آمادگی خود جهت هرگونه همکاری با شهردار جدید شهرشان تاکید کردند

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


− 1 = سه