آخرین خبرها

قشم در قدیم منبع صادرات فرهنگی بوده است

دیدار فرماندهی حوزه شهری بسیج صاحب الزمان (عج) به مناسبت هفته دفاع مقدس با شهردار قشم .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم ، رستم گورانی گفت : فعالیت های شهرداری صرفا در زمینه عمرانی خلاصه نمی شود فعالیت های فرهنگی نیز بخشی از فعالیت های شهرداری محسوب می شود .

شهردار قشم با بیان این که در عرصه های فرهنگی دچار غفلت شده ایم گفت : ما اینقدر پرداخته ایم به فعالیت های عمرانی که از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در محلات غافل ماندیم بنابراین رویکرد های ما در مباحث فرهنگی و اجتماعی با تأکید بر محلات باید بیشتر باشد.

وی گفت : به دلیل قرار گرفتن استان هرمزگان ، بویژه شهرستان قشم به عنوان یک منطقه ساحلی و مرزی و با توجه به اینکه این منطقه از عقبه فرهنگی غنی برخوردار است توجه به اشاعه فرهنگ بومی و آداب در رسوم به مناطق همجوار یکی از اولویتهای اصلی است .

رستم گورانی گفت : امروز تبلیغات مخرب دشمن در مسائل فرهنگی بیشتر مناطق مرزی و ساحلی را هدف قرار داده و با استفاده از جنگ نرم در پی ضربه زدن به فرهنگ بومی بویژه در قشر جوان هستند .

ایشان با بیان اینکه قشم پایگاه تولید فرهنگ است گفت : شهر و جزیره قشم در قدیم منبع صادرات فرهنگی بوده و ایده و فکر ، آداب و رسوم را به کشورهای همجوار صادر کرده است در واقع اینجا دروازه فرهنگ بوده و هست و ما نیز از بازماندگان آن نسل هستیم و این رسالت نیز بعد از بزرگان این منطقه بر عهده ما می باشد .

رستم گورانی گفت : ما خوشحالیم که در کنار نیروهای جوان خصوصا بسیجیان این شهر در حال خدمت هستیم و اعلام آمادگی می کنیم که در زمینه های فرهنگی  با حوزه های بسیج همکاری مستقیمی خواهیم داشت تا بتوانیم زمینه اعتلای فرهنگ بومی و محلی هم در فضاهای شهری و هم زمینه صادر کردن آن به مناطق دیگر کشور و خارج از کشور فراهم آوریم .

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× نُه = 18