آخرین خبرها
عملیات ساخت پارک محله ای امام حسن (ع) آغاز شد

عملیات ساخت پارک محله ای امام حسن (ع) آغاز شد

در راستای بازدید میدانی شهرداری قشم از محله امام حسن (ع) و درخواست شهردار و شورایاران تعیین شده در این محله ، عملیات احداث پارک محله ای آغاز شد .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم ، رستم گورانی گفت : از جمله برنامه هایی که می توان در راستای شاداب سازی روحیه شهروندان انجام داد ، ایجاد پارک های محله ای است که  زمینه های مساعد و مناسبی را برای تفریح و سرگرمی اهالی و خانواده های محلات شهر قشم بوی‍ژه محلات بافت قدیم فراهم می کند .

وی گفت : استفاده از فضاهای باز شهری جهت ایجاد اماکن تفریحی برای گذران اوقات فراغت در محلات از ضروریات توسعه پایدار محله ای است ، در این محله نیاز است زیرساخت های ورزشی و فرهنگی در قالب پارکهای محله ای جهت گذران اوقات فراغت با همکاری سایر دستگاههای اجرایی ایجاد گردد .

ایشان همچنین با اشاره به نبود فضاهای مفید گذران اوقات فراغت در محله امام حسن (ع) گفت : علی رغم محدودیتی که در این محله به لحاظ ایجاد پارک مواجه می باشیم ، بخش فنی شهرداری ، جانمایی و طراحی پارک خطی در حاشیه بلوار آزادی به متراژ حدود ۱۰۰۰مترمربع را انجام داده است که در حال حاضر نیز عملیات اجرایی آن در دست اقدام می باشد . وی تصریح کرد : هزینه های این پروژه در حدود یک میلیارد ریال براورد شده است

شهردارقشم گفت : فضای سبز مناسب، مبلمان پارکی شامل : نیمکت ، وسایل بازی و مجموعه ورزش صبحگاهی از جمله امکاناتی است که در ساخت این پارک محله ای به کار گرفته خواهد شد . ایشان در ادامه گفت : به سبب واقع شدن این پارک در حاشیه بلوار آزادی پیش بینی می شود علاوه بر ساکنان این محله از محلات دیگر نیز جهت استفاده از این امکانات استقبال خواهد شد .

شهردار قشم در پایان گفت : وجود این فضاها در محلات در راستای شادابی و نشاط محله ای نقش اصلی داشته و می توان به عنوان یکی از شاخص های توسعه ای در راستای توسعه پایدار مدنظر قرار گیرد .

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 × = دوازده