آخرین خبرها
طنین زنگ انقلاب در قشم

طنین زنگ انقلاب در قشم

طنین زنگ انقلاب در قشم

آیین نواختن زنگ انقلاب همزمان با ورود تاریخی امام خمینی (ره) به ایران در سال ۱۳۵۷ طی آیینی با حضور مسوولان شهرستانی در مدرسه حضرت خدیجه (س) قشم و سایر مدرسه های این شهرستان برگزار شد.

به نقل از خبرگزاری  ایرنا، فرماندار قشم روز سه شنبه در این آیین با اشاره به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران برای کشور و سایر آزادیخواهان جهان گفت: امام راحل با ورود تاریخی خود برای نخستین بار زنگ انقلاب را که همان زنگ پیشرفت است، نواخت و در سایه آن پیشرفت های قابل ملاحظه ای در عرصه های مختلف علمی، فناوری، نظامی و دفاعی به برکت خون شهیدان به دست آمد و امروز ایران به عنوان جزیره ای امن و باثبات در جهان می درخشد.

علیرضا نصری افزود: زنگ انقلاب یادآور زنگ آبادانی ایرانی اسلامی و ترقی ملت است و به پاسداشت آن روزهای جاودانه، طی ایام الله دهه فجر بیش از ۵۰ پروژه عمرانی و خدماتی با یک هزار و ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار تقدیم مردم قشم خواهد شد.

وی بیان کرد: این پروژه ها تنها گوشه ای از خدمات قابل توجه نظام و دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته است، مردم شایسته بهترین خدمات هستند و مسوولان باید این راهی را که به واسطه پیروزی انقلاب به اینجا رسیده، با تمام توان به پیش ببرند.

فرماندار قشم اضافه کرد: پیش از این شاخص بهره مندی روستاییان از آب آشامیدنی صفر بود که با اقدام های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید هم اکنون به ۶۰ درصد رسیده و پیش بینی می شود تا پایان زمان خدمت دولت یازدهم همه روستاییان از این نعمت برخوردار شوند.

او عنوان کرد: حوزه بهداشت و درمان نیز جزو دغدغه های جدی مردم بود که دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت گام مهمی در این زمینه برداشت و امروز آثار این خدمت در زندگی روزانه مردم احساس می شود.

نصری گفت: پیش از این بخشی از درآمد خانوارها به سبد درمانی اختصاص می یافت که با اجرای این طرح پرداخت ها از سوی مردم کاهش قابل توجهی داشته و اینک می توانند هزینه ها را به سایر امور اختصاص دهند.

وی تشریح کرد: خدمات بهداشتی و درمانی ویژه دولت تدبیر و امید در قشم تلاش برای شبانه روزی کردن درمانگاه هایی در قلب و غرب جزیره است که شامل روستای های رمکان، طبل، سوزا و درگهان می شود.

امام جمعه اهل سنت قشم نیز در این آیین با اشاره به سی و نهمین بهار انقلاب و ورود تاریخی امام راحل به مام میهن پس از سال ها تبعید گفت: پروردگار در قرآن کریم نیز انسان ها را به ایام الله متذکر شده که روزهایی است که انسان با اراده خداوند از تاریکی به سوی نور رهنمون شده است.

شیخ عبدالرحیم خطیبی افزود: دهه فجر از جمله ایام الله است که باید گرامی داشته شود زیرا برگزاری آیین هایی از این دست راهنمای خوبی برای نسل جدید می باشد که زمان طاغوت را درک نکردند اما اراده خدا بر باقی ماندن لکه های ننگ رژیم گذشته بود.

وی بیان کرد: سال ۱۳۵۵ رژیم طاغوت با تصمیم عجیب تاریخ را به شاهنشاهی تغییر داد که در واقع با این حرکت مسخ نمادهای دینی، نادیده گرفته شدن اسلام و فراموش شدن ارزش های اسلامی را دنبال می کرد اما با پیروزی انقلاب اسلامی این تاریخ تصحیح شد.

امام جمعه اهل سنت قشم در ادامه با اشاره به تاکید قرآن کریم بر سه اصل ذکر، صبر و سپاسگزاری اضافه کرد: دشمنان همه تلاش خود را برای دلسرد کردن مسلمانان و قراردادن آنها در تنگناها هستند در نهایت موضعی منفی در برابر نعمت بزرگ انقلاب گرفته شود اما ایران امروز حریم امنی است که باید قدر دانسته شود و بیش از همه آنهایی این نعمت را قدر می دانند که همچون برخی کشورهای ناامن منطقه فقدان آن را حس می کنند.

پورمولوی جشنواره غذایی 1 جشنواره غذایی 2 جشنواره غذایی 3 جشنواره غذایی 4 جشنواره غذایی 5 حبیب بازماندگان دهه فجر انقلاب اسلامی دهه فجر زنگ انقلاب شهردار قشم شیخ خطیب قشمی گروه سرود نصری فرماندار قشم

انتشار دهنده: محمد ملاحمزه زاده

۸۱۲۳

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ نُه = 18