آخرین خبرها
شيخ خطيبي؛تا جايي كه نااميد نشده ايم جلو مي رويم

شيخ خطيبي؛تا جايي كه نااميد نشده ايم جلو مي رويم

به گزارش واحد خبر روابط عمومي شهرداري قشم ، به قلم پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر قشم، شیخ‌عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت شهرستان قشم، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در ارتباط با اوضاع سیاسی و اجتماعی شهرستان با توجه به انعطاف‌هایی که از سوی برخی از مسئولین به وجود آمده است، اظهار امیدواری کرد و خبرهایی مبنی بر حل برخی از مشکلات شهری داد که از سوی مسئولین دولتی و محلی در حال پیگری است؛ وی اظهار امیدواری کرد که تلاش مسئولان برای حل مشکلات مردم به نتایج خوبی برسد.

شیخ‌خطیبی با بیان این‌که برخی از مشکلات فعلی مربوط به امروز نیست، گفت: بسیاری از مشکلات به ربع قرن حاکمیت منطقه آزاد بر می‌گردد که در طول چند دهه انباشته شده است. وی تصریح کرد: مردم در سال‌های گذشته با بعضی از کج خلقی‌ها و بی‌مهری‌ها روبه‌رو بوده‌اند که احیاناً اگر اعتراضی یا پیشنهادی می‌شد، پاسخ روشنی دریافت نمی‌کردند و با قهر به مردم پاسخ داده می‌شد. وی تشریح کرد: در حال حاضر زمینه‌هایی به وجود آمده است که می‌توان به حل مشکلات مردم امیدوار بود و لازم است از این فرصت‌ها به نفع مردم و جامعه استفاده شود.

شیخ‌خطیبی در این ارتباط به مشکل مسکن جوانان و زمین در قشم اشاره کرد و از آن به عنوان یک اصل حیاتی یاد کرد. شیخ‌خطیبی گفت: مردم قشم سال‌های سال به دنبال حقوق خود بوده‌اند که متاسفانه به نتیجه نرسیده‌اند وی در مثالی تبیین کرد: در بحث زمین نه تنها برای زندگان که برای مردگان نیز زمینی در شان مردم قشم برای کفن و دفن متوفیان اختصاص داده نشده است که در حال حاضر نیز دارای مشکلات خاص خودش است.

شیخ خطیبی با قاطعیت گفت: امروز ما می‌خواهیم با رویکرد جدید و از طریق تعامل و مذاکره به برخی از مطالبات اجتماعی در قشم برسیم. وی با بیان این که انباشت مشکلات عدیده‌ی مردم، امروز دیگر با هیاهو و تهدید و رفتارهای احساسی قابل حل نیست، گفت: عزیزان و بزرگواران و نورچشمان اجازه بدهند که از طریق مذاکره و تعامل مشکلات مردم برای همیشه حل شود.

شیخ‌خطیبی تصریح کرد: ما توانایی تغییر قوانین را نداریم؛ بعضی از جریان‌ها خیلی پیچیده است به این راحتی نیست که مشکلات یک‌روزه حل شود گره‌هایی وجود دارد که نمی‌توان به‌ راحتی حل کرد. وی از مردم خواست که با صبوری و تامل به این قضیه نگاه کنند.

امام جمعه اهل سنت گفت: در دوره‌های گذشته ما شاهد بودیم بعضی از افراد که با سلام و صلوات از آن‌ها در قشم استقبال شد به چه روزی در آمدند و در نهایت سر و کارشان به کجا انجامید وی افزود: حال امیدوار هستیم با توجه به انعطافی که نشان داده شده است مشکلات حل و فصل شود وی در این ارتباط قول پیگیری داد و گفت: اگر احیانا ناکام ماندیم و باالفرض ناامید شدیم خودم شخصا به شما اطلاع خواهم داد که ما سعی خودمان را کردیم و نتوانستیم به جایی برسیم و اعلام خواهیم کرد؛ شیخ‌خطیبی در پایان گفت: اما تا جایی که ناامید نشده‌ایم جلو می‌رویم و با تعامل بدون تقابل و با مذاکره بدون مبارزه بتوانیم مشکلات این مردم را مخصوصا جوانان عزیز را که امر حیاتی برای آن‌ها داشتن یک قطعه زمین ،تا جايي كه نا اميد نشده ايم سرپناه است حل کنیم تا به حق مسلم خودشان در این شهر آبا و اجدادی‌شان دست پیدا کنند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*