آخرین خبرها
شورایاران محله زیرانگی‌ها قشم انتخاب شدند

شورایاران محله زیرانگی‌ها قشم انتخاب شدند

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم، دوشنبه‌شب با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر قشم و جمعی از معتمدین محله در مسجد بلال انتخابات شورایاران این محله برگزار شد. در این انتخابات حسن پیل‌افکن، مجید قویدل، رشاد کمال‌پور، عبداللطیف ذکریایی و صلاح‌الدین جابری به عنوان شورایار و حسن اسلامی‌پور به عنوان شهردار محله انتخاب شدند.

مهندس محمد‌شریف شریفی‌پورقشمی عضو شورای اسلامی شهر قشم، در این نشست از شروع فعالیت‌های عمرانی شهرداری در بافت قدیم شهر قشم خبر داد. وی افزود: در بازدیدهای به عمل آمده از این محله به عنوان پنجمین محله از محلات بافت قدیم شهر قشم، نیازها و مسائل محله شناسایی شد که اغلب در ارتباط با پارک محله، زمین فوتبال، جابجایی تیرهای برق و جلوگیری از پس‌آب‌های منازل و فاضلاب بررسی شد. وی افزود: شورایاران به صورت قانونی می‌توانند پیگیر مسائل و مشکلات مردم محله باشند تا نسبت به رفع مشکلات از سوی شهرداری اقدام شود.IMG_9125

وی از شهردار به عنوان یک فرد تحصیل‌کرده‌ی بومی دارای تجربه و دیدگاه‌های نوین یاد کرد که توانسته ارتباطاتی با منطقه آزاد و سایر ادارات در قشم ایجاد کند؛ شریفی‌پور در پایان از تلاش‌ها و پیگری‌های شهردار در خدمات‌رسانی به محلات شهر قشم خبر داد.

در ادامه ابراهیم رستم‌گورانی شهردار قشم در ارتباط با توسعه محلات و برنامه‌ریزی‌های شهری مطالبی بیان کرد و به تشریح نقاط قوت و نقاط ضعف این محله پرداخت. وی از وجود باشگاه ورزشی والفجر در این محله به عنوان یک نقطه قوت یاد کرد و گفت: یکی از معضلات ما در محلات کمبود فضاهای آموزشی، فرهنگی و ورزشی است که مانع خدمات‌رسانی شهرداری در محلات می‌شود، وی افزود: چشم‌انداز ما در بافت‌های قدیم ، متمرکز بر تحرک و مشاط و پویایی است که امید است با مشارکت ساکنان محلات بتوان زمینه این فعالیت ها را توسع داد .

شهردار قشم در تشریح نقاط قوت این محله به هم‌جواری آن با سه آرامستان اشاره کرد و از آن به عنوان یک پتانسیل در بحث توسعه پارک و فضای سبز نام برد و از شروع فعالیت‌های بخش خدمات شهری در این زمینه خبر داد. وی در ادامه به طرح حفاظت از درختان سطح محله، همکاری دو جانبه با بزرگان محله در بحث توسعه محله، و فعال کردن مشاغل خانگی با ورود زنان خانه‌دار اشاره کرد.

رستم‌گورانی در بخشی از سخنانش بر ضرورت اصلاح و بازگشایی معابر در این محله و سایر محلات تاکید کرد و گفت: پله‌ها و حفاظ‌های آهنی جلو درب منازل به عنوان یک معضل در این محله شناخته شده است که رفع این معضل نیاز به همراهی و مشارکت مردم محله دارد.

رستم گورانی در ادامه به خانه‌های فرسوده در محله اشاره کرد که خطر ریزش ساختمان، ساکنین خانه و رهگذران محله را تهدید می‌کند و از سوی دیگر به نمای شهری آسیب وارد کرده است.

وی از آب‌های سطحی و پس‌آب‌ها به عنوان یک معضل در اکثر محلات شهر قشم اشاره کرد که محله زیرانگی نیز با آن مواجه است. شهردار در راستای رعایت حقوق شهروندی و حقوق کودکان در جلوگیری از ابتلا به بیماری های واگیردار خواستار رعایت آن از سوی ساکنین محله شد.

رستم‌گورانی در بحث نخاله‌های ساختمانی که خارج از حیطه و وظایف روزانه تنظیفات ، مسئولین خدمات شهری و رفتگرهاست خواستار همکاری و  مشارکت جمعی مردم نسبت به رعایت این مسائل شد.

وی هدف از بازدیدهای محله‌ای را آشنایی با نارسایی‌ها و کمبودهای محلات برای خدمات‌رسانی بیشتر و انتخاب شورایاران اشاره کرد که پیگیر مسائل و مشکلات مردم در محلات باشند.

ایشان همچنین اولین اولویت پروژه اجرایی را در محله زیرانگی ها احداث پارک محله ای و فضای بازی دانستند که اقدامات اولیه آن در دست بررسی است .IMG_9177 IMG_9294 IMG_9227 IMG_9300

حسن اسلامی پور شهردار محله زیرانگی ها

IMG_9342

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


دو × 7 =