آخرین خبرها

شهردار قشم : ۱۳ آبان برگرفته از مکتب عاشوراست

رستم گورانی در پیامی ، روز عاشورا که مصادف با سیزدهم آبان ماه می باشد را تسلیت گفت .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم رستم گورانی فلسفه ۱۳ آبان را برگرفته از مکتب عاشورا دانستند که سالروز این واقعه تاریخی با عاشورای امام حسین(ع) همزمان و مصادف شده است.

وی گفت : عاشورا مظهر حق خواهی، مبارزه با ظلم و ستیز و تجدید حیات دین خداست و در این روز ملت ایران با امام خمینی(ره) و آرمان‌های وی تجدید میثاق می‌کنند تا فرهنگ عاشورا همچنان پابرجا بماند.

شهردار قشم گفت : تقارن تاریخی و معنادار یوم الله ۱۳ آبان امسال، با روز عاشورای حسینی و برپایی تظاهرات ضد استکباری ملت عاشورایی ایران اسلامی در این روز در سراسر کشور، پاسخی رسا به ندای حق طلبی و آزادگی ‘هل من ناصر ینصرنی’ امام حسین(ع) در ظهر عاشور است.

وی وجه اشتراک عاشورای حسینی و یوم الله ۱۳ آبان را همان ‘روح مبارزه با ظلم و ظالم و استکبار’ دانستند و گفتند : ۱۳ آبان و عاشورا فرصت ارزشمندی در جهت فراگیر کردن و تعمیق فرهنگ استکبار ستیزی با الهام از فرهنگ عاشورا در عصر حاضر است.

رستم گورانی در پایان سخنان خود گفتند : یوم الله سیزدهم آبان تجلی حقیقی، مولود و محصول عینی و الگوی امروزی و تمام نمای پیام تاریخی جهان ، مشمول و مفاهیم ارزشمند و گرانسنگ حماسۀ جاویدان قیام عاشورای حسینی است.

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 6 = سیزده