آخرین خبرها
شهردار قشم : هدف مرکز علمی کاربردی قشم تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآفرین است

شهردار قشم : هدف مرکز علمی کاربردی قشم تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآفرین است

در این بازدید که با همراهی شهردارقشم و آقای دکتر شیخی ریاست علمی کاربردی استان هرمزگان به همراه هیئات ارزیابی صورت گرفت بر مباحث نظارت و ارزیابی این دانشگاه تاکید شد .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم دکتر شیخی ریاست علمی کاربردی استان هرمزگان بر اهمیت جایگاه مرکز علمی کاربردی شهرداری قشم تاکید کرد و گفت : مرکز علمی کاربردی شهرداری قشم با وجود پتانسیل بالا برای استان از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است .

در بازدید هیئت نظارت و ارزیابی وزارت علوم از  مرکز علمی کاربردی ، دکتر شال فروش عضو نظارت و ارزیابی آموزش عالی کشور ابراز رضایت از امکانات و خدمات موجود در این مرکز نمود .

علی شال فروش با اشاره به رشته های تدریس شده از جمله رشته گردشگری در نخستین گامهای شروع فعالیت این مرکز گفت : مهارت های تدریسی در قشم می تواند به عملکرد گروهی مردم در این شهر کمک شایانی کند در واقع بواسطه تدریس اینگونه رشته ها ، می توان ایجاد اشتغال کرد .

وی  بحث ارزش یابی از اساتید را مهم دانستند و گفت : در انتخاب مدرسین و اساتید باید دقت زیادی کرد ، باید مدرسین بکار گرفته توان بالا در تدریس و انتقال مفاهیم را داشته باشند .

ایشان همچنین بکار بردن وسایل پیشرفته از جمله کتابخانه دیجیتال را یکی از ضروریات هر دانشگاه عنوان کردند و گفت : یکی از شاخصه های دانشگاههای خوب داشتن امکانات و ملزومات بروز از جمله کتابخانه های دیجیتال می باشد .

  عضو نظارت و ارزیابی آموزش عالی کشور ، مرکز علمی کاربردی شهرداری قشم را «یک مرکز خوب» خطاب کردند و گفت : مرکز علمی کاربردی شهرداری قشم با وجود امتیازات زیادی که دارد و به عنوان یک مرکز تخصصی شهرداریها در کل استان هرمزگان می تواند در زمینه های تخصصی و تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآفرین فعالیت نماید .

در ادامه این جلسه شهردار قشم ضمن ابراز خرسندی و رضایت حاصله از بازدید دانشگاه علمی کاربردی ، اشاره ای به اهداف این مرکز کردند و گفت : هدف ما در دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قشم تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص و کارآفرین در جامعه است و این مرکز متفاوت با دانشگاههاب دیگر کشور و استان هرمزگان است . زیرا با توجه به وجود پتانسیل های زیاد در زمینه های مختلف در جزیره قشم وجود این دانشگاه می تواند هم سبب کارآفرینی و هم توجه به تربیت نیروی انسانی در سازمانها باشد .

شهردار قشم گفت : رشته های تدریس شده در این دانشگاه به سبب ترسیم دورنمایی است که دوستان با بازاریابی مناسب داشته اند . وی تصریح کرد دوره های آموزشی کوتاه مدت نیز در این دانشگاه به خوبی مورد استقبال قرار گرفته است .

شهردار قشم گفت : مسائل و مشکلات زیادی در خصوص این مرکز وجود دارد اما با گذشت زمان این مشکلات مرتفع شده و روز به روز بر تعداد دانشجو  و رشته های این مرکز افزوده می شود .

وی خاطر نشان کرد تقاضای ۶ رشته دیگر در سال تحصیلی جدید برای این مرکز موافقت شده و اطلاع رسانی آن از هفته های آتی انجام خواهد شد .وی تصریح کرد در حال حاضر رشته دهیاری و شوراها  و همچنین گردشگری از رشته های است که استقبال زیادی از آن صورت گرفته و امید است که مرکز در راستای اهداف آموزشی کشور بتواند گامهای موثر و اساسی را برداشته و سبب توسعه روز افزون استان هرمزگان و جزیره قشم باشد .

ابراهیم رستم گورانی بازدید دکتر شیخی رستم گورانی شهرداری قشم شهرداری

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


چهار + = 6