آخرین خبرها
شهردار قشم در گفتگو با هرمز عنوان کرد: حفاری غیر اصولی اداره ها و کمبود مکان های فرهنگی مشکل اصلی اهالی بافت قدیم قشم

شهردار قشم در گفتگو با هرمز عنوان کرد: حفاری غیر اصولی اداره ها و کمبود مکان های فرهنگی مشکل اصلی اهالی بافت قدیم قشم

 

شهردار جزیره قشم با بیان اینکه بیشترین مشکلات اهالی بافت قدیم جزیره کمبود مکان های فرهنگی و ورزشی است،تصریح کرد: حفاره های غیر اصولی اداره های مختلف در بافت قدیمی برای اهالی مشکل زا است.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم و به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز ، رستم گورانی، شهردار جزیره قشم دانشجوی دکترای رشته برنامه ریزی شهری با بیش از 7 سال سابقه فعالیت از شهریور ماه سال گذشته مدیریت بزرگترین جزیره خلیج فارس را بر عهده دارد.

گورانی که گسترش فعالیت عمرانی، احیاء ساخت عمران ایرانی و اسلامی در ایجاد طرح شهری، گسترش فعالیت شهر به ویژه محلی، توجه به هویت محلات  و گسترش فعالیت های فرهنگی تربیتی کار آفرینی را در اولویت کاری خود برای رفاه شهروندان قشمی می داند و افزود:عمده فعالیت عمرانی جزیره توجه به تجهیز پارک محلی بالغ بر 13 محلی به اعتبار بالغ بر 400 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه سه پارک محله در محلات قدیم با اعتبار بالغ بر 100میلیون تومان احداث شده است،اظهار کرد: در اردیبهشت ماه نیز پارکی با مساحتی بالغ بر 8 هزار متر مربع و اعتبار 200 میلیون تومانی کلنگ زنی شده که در حال حاضر 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

گورانی ادامه داد: دراواخر سال 93 یک سالن ورزشی با اعتباری بالغ بر 1میلیارد و170 میلیون تومان کلنگ زنی شد که تاکنون پیشرفت فیزیکی95 درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکلات اهالی بافت قدیم جزیره کمبود مکان های فرهنگی و ورزشی است،تصریح کرد: حفاره های اداره های مختلف در بافت قدیمی برای اهالی مشکل زا است که لکه گیری معابر با اعتبار 150 میلیون تومانی در دست اجرا است.

شهردار جزیره قشم با اشاره به اینکه جزیره قشم ژئوپارک جهانی شده است، گفت:حفظ هویت محلی و آثار باستانی محلات از اولویت های جذب توریست که باید با نوسازی و زیرساخت های مناسب سهیل عبور و مرور توریست ها فراهم شود.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*