آخرین خبرها

شهردار قشم تأکید کرد: ضرورت ایجاد پارکهای محله ای در شهر قشم

شهردار قشم بر ضرورت ایجاد پارک های محله ای در نقاط مختلف شهر تاکید کرد.

ابراهیم رستم گورانی شهردار قشم بیان اینکه وجود پارک های محله ای نقش بسزایی در پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان دارد، گفت: ایجاد پارک های محله ای همچنین می تواند زمینه های مساعد و مناسبی را برای تفریح و سرگرمی اهالی و خانواده ها فراهم کند.

وی با تاکید بر ایجاد پارک های محله ای به عنوان یکی از از اولویت های مهم شهرداری قشم افزود: مبنای ایجاد و توسعه پارک های محله ای، تحقق نیاز تفریحی شهروندان است.

رستم گورانی مرتفع ساختن نیاز تفریحی شهروندان را از خروجی های مهم ایجاد پارک های محله ای ذکر و عنوان کرد: این پارک ها باید بر اساس بافت فرهنگی، مسائل اقتصادی، نوع شهرسازی و مسائل تراکم‌های مسکونی شهر، در مناطق مختلف شهری ایجاد شوند تا بهترین تأثیر را بر روی زندگی شهروندی داشته باشند.

شهردار قشم،شالوده و بنای ساخت و ایجاد پارک های محله ای و بوستان ها را شاداب سازی روحیه شهروندی به عنوان حق طبیعی آنان ذکر کرد و گفت: این مراکز تفریحی نقش بسزایی در ایجاد این روحیه شاد و به تبع آن آسایش و آرامش زندگی شهروندی دارند.

وی بر ضرورت اجرای طرح های مختلف با هدف ایجاد انگیزه و روحیه شاد برای شهروندان تاکید کرد و اظهارداشت: از جمله برنامه هایی که می توان در این خصوص تدوین کرد احداث مراکز تفریحی شاد با رعایت استاندارهای تعریف شده است.

رستم گورانی با بیان اینکه بعضی از شهرکهای قشم، از داشتن پارک محله ای محروم اند، عنوان کرد: شهرداری قشم به منظور رفع این خلا برنامه ایجاد پارکهای محله ای در شهرک های قشم با همکاری و مساعدت سازمان منطقه آزاد قشم در دستور کار دارد.

وی پارک های محلی و مراکز تفریحی را مکمل خوبی برای نشاط و سرگرمی دانست و افزود: پارک ها تلفیقی از فضاهای تفریحی و فضاهای سبز است که به عنوان مکمل، یکدیگر را کامل می کنند.

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


شش − = 0