آخرین خبرها

شهردار قشم : آتش سوزی بازار درگهان،تلنگری به مدیریت شهری در قشم

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم رستم گورانی بعد از اتفاق آتش سوزی بازار صدف درگهان از وضعیت ایمنی موجود بازار قدیم دیدن کردند .

شهردار قشم در این بازدید گفت : لازمه ایجاد مراکز خرید و بازارها ، نظم مناسب و تنظیم هارمونی هماهنگ در بخشهای مختلف می باشد که متاسفانه چیدمان بازار قدیم در بخشهایی دارای مشکل اساسی است  و باید کوشش شود هر چه سریعتر این نقص بر طرف گردد .

ایشان با اشاره به ساماندهی وضعیت کابل کشی برق بازار قدیم گفتند : کابل های انتقال برق یکی از عوامل بروز حریق و آتش سوزی شناخته می شوند و ما در بخشهایی از بازار مشاهده کردیم که این کابل ها به حال خود رها شده وهر آن باید منتظر حادثه ای باشیم .

رستم گورانی بازار قدیم را یکی از قطب های فعال اقتصادی قشم و یکی از پر تردد ترین مکانها از گذشته های دور تا کنون دانستند و گفتند : ایجاد تعهدات لازم در خصوص ایمنی بازار از ضروریات امر مدیریت شهری است.

وی در ادامه سخنان خود گفت : در چیدمان بازارها استاندارد شرایط بحران را باید رعایت کنیم متاسفانه ما در شهر درگهان شاهد بروز حادثه تلخی بودیم که باید برای خود یک تجربه ارزشمند تلقی کنیم و در برنامه های پیشگیرانه آینده خود بگنجانیم .

شهردار قشم گفت : آنچه که در حادثه شهر درگهان بیشتر آزار دهنده بود و ما باید از آن درس بگیریم و سرلوحه هدفهای آینده خود قرار دهیم نبود آموزشهای لازم به کسبه و بازاریان در مهار آتش سوزی از یک جنبه و از جنبه دیگر نبود تجهیز اتفاء حریق در بازار است که متاسفانه علیرغم وجود بازارهای زیاد در شهر قشم و درگهان تحولی در این دو بخش اتفال نیافتاده است .

وی در ادامه گفت : شهرداری قشم در خصوص آموزش مدیریت بحران آتش سوزی به کسبه و بازاریان با همکاری نهادهای ذیربط با توجه وجود دانشگاه علمی کاربردی شهرداری می توان این آموزشها را در قالب دوره های کوتاه مدت اعمال نمود.

رستم گورانی گفت : مدیران بازار چه در بازار قدیم و بازارهای جدید  موظف به نصب کپسول آتش نشانی در جاهای مختلف بازار هستند .

وی همچنین با اشاره به فصل گفت : با توجه به فصل بارندگی نحوه کابل کشی برق در بازار قدیم باید اصلاح گردد ، طی هماهنگی هایی که با مدیریت بازار قدیم صورت گرفته است این کار در اسرع وقت صورت خواهد پذیرفت .

IMG_3221 IMG_3222

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


دو × = 16