آخرین خبرها
شهردارقشم از تعویض دریچه کانالهای آب بازار قدیم خبر داد

شهردارقشم از تعویض دریچه کانالهای آب بازار قدیم خبر داد

هر ساله بازار قدیم قشم پس از بارندگی های نسبتا شدید شاهد ضرر و زیان بسیاری از کسبه های فعال بوده  که عمده ترین دلیل آن دفع آب از محلات بالا دست و خروج آنها از طریق کانالهای واقع در بازار قدیم است.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم رستم گفت : به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم رستم گورانی گفت : دریچه های پیشین علی رغم مکش کم آب ، از وزن بسیار بالایی برخوردار بودند و در هنگام بارندگی به دلیل وجود منفذهای کوچک در کانالها با بارندگی و جمع شدن آشغال و نخاله های موجود در بازار عملا باعث می شد منفذها ورود آب بسته شده  و آب به داخل بازار سرازیر شود .

وی گفت : دریچه های خریداری شده جدید توسط شهرداری ، قابلیت مکش بالای آب را دارد که در مواقع بارش باران های شدید اگر نیازی به برداشتن آنها شود حفاظ زیر این دریچه ها به دلیل سبک بودن قابل حمل و جابجایی را دارد .

ایشان هزینه های براورد شده اولیه این پروژه را پانصد میلیون ریال عنوان کردند و گفت : دریچه های فرسوده قدیمی تعویض و نزدیک به ۹۰ دریچه جدید خریداری شده نصب می گردد .

ایشان در پایان گفت : راهکار اساسی برای دفع آبهایی بالادست بازار قدیم ایجاد کانال انحرافی در بالادست و در محلات بافت قدیم شهر است که میزان آب ورودی به بازار کاهش یابد. جهت اجرایی فعالیتها عمرانی نیاز به مشارکت مردم وجود دارد و از بازاریان بدلیل همکاری و مشارکت در پروژه های بازار قدیم کمال تشکر را داریم.امیداست بتوانیم در راستای خدمت رسانی به شهروندان بتوان اقدامات مثبتی را انجام داد.

 3 1

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هشت + = 10