آخرین خبرها
شهردارقشم ، میزبان ائمه جمعه شهرستان

شهردارقشم ، میزبان ائمه جمعه شهرستان

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم در این دیدار رستم گورانی پس از ارائه عملکرد سه ماهه خود بر پافشاری همکاری با شهروندان در عرصه های مختلف تاکید کرد.

شهردار قشم گفت : برنامه هایی که در وهله اول برای محلات بافت قدیم شهر قشم که حدود ۵۰ هکتار می باشد ، در زمینه های عمرانی ، فرهنگی و اجتماعی نیاز به مشارکت شهروندان است .

رستم گورانی عدم تصویب نهایی طرح بافت قدیم را یک چالش دانست و گفت : طرح کلی بافت قدیم و محدوده اش مصوب شد ولی عدم تصویب نهایی طرح زمینه ساخت و سازها را در بافت قدیم با مشکل مواجه کرده است .

شهردار قشم همچنین از پیگیری های اخیر خود در خصوص تصویب نهایی طرح تا پایان بهمن ماه خبر داد و گفت : شهروندان پس از تصویب طرح نهایی بافت قدیم می توانند از تسهیلات و امکاناتی که در راستای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده ایجاد گردیده است استفاده کنند .

وی همچنین به ایراد گزارش پیرامون فعالیت های عمرانی طی سه ماه اخیر پرداخت و گفت : با بررسی های انجام شده در بافت قدیم و عدم وجود فضاهای ورزشی مجهز ، مقرر گردید که سه سالن ورزشی در محلات احداث شود .

رستم گورانی مشکل عدم فعالیت ورزشی بانوان را فقدان فضاهای ورزشی مناسب و سرپوشیده عنوان کرد و گفت : با تکمیل این طرح ها در سه محله بافت قدیم شهر قشم این مشکل مرتفع می گردد .

شهردار قشم ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های اعضاء شورای شهر قشم در بحث تعیین و انتخاب شورایاران و شهرداران محله گفت : بازدیدهای محله ای در دو مرحله بازدید میدانی و انتخاب شورایاران و شهردار محله در حضور اعضاءشورای اسلامی شهر و نمایندگان تام الاختیار نهادها و ادارات اجرایی  شهرستان شروع شده است و پس از بررسی مشکلات و معضلات نهاد با اداره مذکور نسبت به انجام امورات محوله اقدامات در خور و شایسته ای را انجام می دهد . در مرحله دوم و دیداری که شهردار به همراه اعضاء شورای اسلامی شهر با اهالی محله خواهد داشت این است که با آراء خود اهالی ، شورایاران و شهردار محله انتخاب می گردند .

رستم گورانی در حمایت از طرح انتخاب شورایاران و شهردار محله گفت : طی مدت حضور ما بارها مشاهده گردیده که چندین خانوار با تهیه طومار و امضاء استشهادیه پیرامون مشکلات محله خود به شهرداری مراجعه کرده اند که این عمل در کل صورت خوبی ندارد و دور از آن هدف ما که همان تکریم ارباب رجوع می باشد است ، با اجرای این طرح عملا نماینده ای را در قالب شهردار محله انتخاب کردیم تا اهالی هر محله مشکلات خود را از طریق شهردار محله پیگیری کنند .

وی همچنین پیرامون فعالیت های فرهنگی در سطح شهر گفت : شهرداری با پیش بینی هایی که از قبل پیرامون برنامه های فرهنگی چه در قالب برگزاری مراسمات ملی و مذهبی و یا سایر فعالیت هایی که قرار است در شهر برپا گردد در خصوص برعهده گرفتن بخشی از هزینه ها تمهیدات لازم را انجام داده است ، همچنین در زمینه ارتقاء فرهنگ محله ای قرار است با همکاری همیاران جلسات در کانونها و مساجد برگزار کردد .

در ادامه این جلسه حجت الاسلام جوکار امام جمعه شهرستان قشم از اقدامات صورت گرفته  توسط شهردار که بخوبی آثار و تغییرات آن قابل مشاهده است تقدیر کردند .

جوکار امام جمعه شهرستان بازدید های میدانی شهرداری را قابل تقدیر دانستند و گفت : همین اندازه که مردم احساس بکنند که شهردار توی اتاق درب بسته ننشسته و برای آنها تصمیم بگیرد یا اینکه منتظر باشد فقط مردم بروند و پیرامون حل مشکلات مراجعه بکنند ، ارزشمند است .

وی در ادامه گفت : در بحث شورایاران و شهردار محله آنچه که ما هم بررسی کردیم و به نظرمان می رسد همین است که مردم را پای کار بیاورید و مشکلات را به دست خود آنها حل کنید در هر محله شما در واقع یک نماینده دارید که مشکلات را به شما منعکس و منتقل می کند و شما راحت تر می توانید به مسائل رسیدگی کنید .

رضا جوکار همچنین در بحث ارتقاء سطح فرهنگ گفت : کاری که بنظر می رسد باید بیشتر به آن توجه کنید ارتقاء سطح فرهنگ مردم است اگر سطح فرهنگ ما ارتقاء پیدا کند قطعا و یقینا بخشهای زیادی از مشکلات جامعه ما کم می شود .

امام جمعه شهرستان با اشاره به برخی از مشکلات خواستار رفع و حل هرچه زودتر آن شد ، وی گفت : مشکلاتی که در محلات مشاهده شده مثل تاریکی بعضی از کوچه ها و معابر ، باید هرچه سریعتر حل بشود و دیگری هم در بحث زباله های شهری است در سطح خیابانها تقریبا بهتر شده اما باز هم در محلات حل نشده است و وقتی به یک محله ای مراجعه می کنیم هم زباله روزانه جمع شده و هم نخاله های ساختمانی که این معضل باعث زشت نشان دادن شهر می شود .

حل شدن مشکل قبرستانهای سطح شهر یکی دیگر از موارد ذکر شده توسط امام جمعه شهرستان بود ، وی تصریح کرد : یک مشکلی که قبلا  نیز مطرح شده بود که باید حل شود مشکل قبرستانهای شهر است که باید قبرستان شهر ساماندهی شوند و راههای دسترسی به داخل این قبرستان مورد توجه قرار گیرد و دوم اینکه یک زمین دیگری نیز در خارج از شهر در نظر گرفته شود تا بتوانیم در آینده قبرستان را انتقال دهیم .

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم در بخش پایانی سخنان خود اشاره ای به توجه نشاط عمومی کرد و گفت : باید نشاط اجتماعی را حفظ کنیم ، نشاطی که منافی با اخلاق ، قانون ، مقررات و همچنین شرع ما نداشته باشد . این نشاط باید وجود داشته باشد می تواند این نشاط در قالب پارکها باشد می تواند در قالب ورزشگاهها باشد یا اینکه می تواند در قالب اجرای برنامه های شاد ملی و مذهبی باشد .

شیخ عبدالرحیم خطیب امام جمعه اهل سنت نیز در این دیدار به مسائل و مشکلات محلات پرداختند و گفت :‌ در بحث دفع فاضلاب خانگی بعضی ها برای مردم مشکلاتی به وجود آمده است و باید یک راهکاری برایش اندیشیده شود هم از نظر کار فرهنگی برایش لازم هست و هم باید برخورد های قانونی صورت گیرد .

ایشان ضمن تاکید بر پیگیری امورات مردم توسط شهردار ، بر پیگیری زمین قبرستان و مکانیابی آن تاکید کردند و خواستار ساماندهی قبرستان های داخل شهر شدند .

شیخ عبدالرحیم خطیبی همچنین در پایان سخنان خود پیرامون طرح انتخاب شورایاران  و شهردار محله گفت : این کار بسیار کار خوب و پسندیده ای است شهردار در خیلی از مسائل نیاز به حمایت از جانب مردم دارد .IMG_6314 IMG_6318 IMG_6311 IMG_6305 IMG_6326

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 − یک =