قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار / احداث فرهنگسرا و سالن ورزشی در محلات شهر قشم

احداث فرهنگسرا و سالن ورزشی در محلات شهر قشم

مهندس احمد رحیمی هلری شهردار قشم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلای شهر قشم عملکرد شهرداری در ده ماه گذشته را تشریح کرد.
شهردار با اشاره به پروژه بزرگ ساختمان اداری شهرداری قشم گفت: ۵۰ درصد از کار این پروژه باقی مانده بود که در مدت ۳ ماه تکمیل شد و به عنوان یک ساختمان با شکوه که زیبنده‌ی مردم قشم است، به بهره‌برداری رسید.
وی در ادامه به تکمیل و بهره‌برداری کامل سالن ورزشی شهدای خلیج فارس به عنوان یکی از قطب‌های ورزشی شهر قشم اشاره کرد و گفت: از افتحارات شهرداری قشم است که امروز علاوه بر استفاده‌ی مستمر ورزشکاران قشم، در این سالن مسابقات کشوری نیز برگزار می‌شود.
وی در ادامه به پروژه بی‌سابقه آسفالت معابر محلات و خیابان‌های شهر قشم در این دوره اشاره کرد که اکثریت قریب به اتفاق محلات قشم را پوشش داده است.
شهردار افزود: شهرداری قشم در این دوره احداث چمن مصنوعی زمین‌های ورزشی شهید بازماندگان و شهید رضایی را در برنامه اجرایی داشته، که به خوبی انجام داده است.
رحیمی از بتن دکوراتیو در محله کووه‌ای به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های انجام شده شهرداری قشم در این دوره نام برد. وی ادامه داد: پیاده‌روسازی و تعویض پیورس پیاده‌روهای فرسوده سطح شهر و همچنین حفر چاه در محلات بافت قدیم در راستای جلوگیری از رهاسازی آب‌های سطحی یکی از دغدغه‌های مردم، شورای شهر و شهرداری در این دوره بوده که این معضل در محلات شهر قشم برطرف شده است.
وی در تشریح اقدامات شهرداری به رفع خطر و احداث پله در محلات بافت قدیم شهر قشم و تعریض خیابان رسالت برای تسهیل تردد وسائط نقلیه اشاره کرد.
پارک خطی ژئوپارک در آستانه‌ی بهره برداری/ ۵۰درصد کار این پروژه به پایان رسیده است
شهردار در ارتباط با ایجاد فضاهای تفریحی و نشاط‌آور در سطح شهر گفت: فاز دوم پارک بزرگ فرهنگ واقع در شهرک بوستان خوشبختانه در این دوره انجام شد و به بهره‌برداری رسید. وی افزود: احداث پارک خطی بلوار ژئوپارک یکی دیگر از پروژه‌های بزرگ در امر گسترش فضای رفاهی شهروندان است که در حال حاضر۵۰ درصد کار این پروژه انجام شده و به زودی این پارک به بهره‌برداری خواهد رسید.
شهردار قشم در تشریح عملکرد شهرداری در حوزه خدمات و مدیریت شهری، به جمع‌آوری، انتقال و تسطیح نخاله‌های سطح شهر که به صورت روزانه توسط نیروهای زحمت‌کش خدمات شهری انجام می‌شود، اشاره کرد.
وی افزود: در این حوزه انجام طرح مطالعاتی و اقدام عملی در بحث انتقال آب‌های سطحی محلات به صورت احداث کانیو در برخی از محلات سطح شهر انجام شده است.
شهردار با اشاره به درخواست شهروندان و نهادهای اجرایی، گفت: نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی، تابلوهای شناسایی اماکن و ادارات در سطح شهر، کاشت گل‌های تزئینی و درختان موثر و هم‌چنین هرس درختان در سطح شهر و محلات در راستای اجابت درخواست‌ها انجام شده است.
وی در حوزه خدمات شهری به نگهداری و نوسازی وسایل بازی پارک‌های سطح شهر اشاره کرد که از سوی بخش خدمات شهری شهرداری قشم انجام شده است. شهردار اضافه کرد: رفع خطر و نصب نرده‌های حفاظتی پرتگاه‌ها در محلات، تنظیف قبرستان‌های سطح شهر به صورت دوره‌ای و نصب صندلی‌های ثابت در معابر عمومی از دیگر فعالیت‌های حوزه خدمات شهری در این دوره بوده است.
به گفته شهردار، همچنین ساختمان جدید شورای اسلامی شهر قشم در دو طبقه اداری با مساحت۸۴۰متر مربع و یک طبقه همکف با کاربری تجاری در ۳۷۰متر مربع در دست احداث است.
کار اسکلت این ساختمان در سال۹۶ به پایان رسیده و دیوار چینی داخلی آن از سال۹۷ شروع شده استُ پیش بینی می‌شود این ساختمان تا پایان سال‌جاری به اتمام برسد.

گزارش عملکرد شهرداری قشم در حوزه فرهنگی و اجتماعی؛ احداث فرهنگ‌سرا در محلات قشم
شهردار در ارائه گزارش عملکرد شهرداری در حوزه فرهنگی و اجتماعی از پروژه احداث فرهنگ‌سرا در محلات شهر قشم خبر داد که به زودی کلنگ آن‌ها به زمین زده می‌شود وی اظهار امیدواری کرد: اقدامات موثری که از سوی شهرداری در حوزه تربیتی و ارتقا سطح فرهنگ جامعه و اشاعه حقوق شهروندی انجام می‌شود، مورد توجه مردم عزیز شهر قشم قرار گیرد.
وی در ادامه به برگزاری فستیوال‌ها و مسابقات فرهنگی با مشارکت گروه‌های مردم‌نهاد فعال شهر قشم اشاره کرد و برگزاری کلاس‌های فرهنگی در فرهنگ‌سرای خلیج فارس شهرداری را از دیگر اقدامات فرهنگی ذکر کرد که مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفته است.
برپایی ایستگاه‌های پذیرایی و توزیع شربت بین شهروندان به مناسبت‌ها و مراسم ملی و مذهبی، چاپ و نصب بنر در سطح شهر به مناسبت گرامی‌داشت روزهای ملی و مذهبی، اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی در نقاط مختلف شهر و تعویض دوره‌ای آن‌ها، همکاری بامساجد، حسینیه‌ها، آموزش و پرورش و سایر نهادهای فعال در عرصه برگزاری مراسم ملی و مذهبی از دیگر برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری در این دوره بوده است.
نیازهای محلات اولویت‌بندی می‌شوند/ دست همه اقشار جامعه را برای همکاری می‌فشاریم
شهردار گفت: در راستای کارهای فرهنگی و ایجاد شور و نشاط در جامعه دست تمامی فرهیختگان، معتمدین، ائمه جمعه و جماعت فارغ از قومیت و مذهب به گرمی می‌فشاریم و بر این باور هستیم که هدف ما و سازمان منطقه آزاد و فرمانداری اداره‌ی شهر به بهترین وجه ممکن است، و در این امر دوشادوش هم برای آبادانی جزیره و شهر قشم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود، و با فعال‌سازی شورایاران و شهرداران محلات قصد داریم محلات را بر اساس نیازهایشان اولویت‌بندی کرده و در جهت رفع مشکلات‌شان با همکاری تمام نهادهای مدنی و مردمی و جوانان محلات اقدام نماییم.
قدردانی شهردار از همراهی مردم و تعاملات دستگاه‌های اجرایی در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای شهرداری
شهردار در جمع نمازگزاران قشم گفت: امیدوارم توانسته باشیم در جهت خواسته‌ها و آرزوهای به حق شما مبنی بر آبادانی و توسعه و عمران شهر و داشتن شهر زیبا و ایمن خدمات مناسب انجام داده باشیم. وی افزود: اقدامات انجام شده در این مدت مرهون همراهی و حمایت شما مردم فهیم و قدرشناس قشم و حمایت‌ها، همراهی، همکاری و تلاش‌های شبانه‌روزی اعضای محترم شورا و همچنین حمایت امام جمعه محترم شهرمان حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا جوکار و شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه محترم اهل سنت شهر قشم می‌باشد.
شهردار در ادامه از تعامل و حمایت سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان خصوصا فرماندار قشم، دادستان و مجموعه قضایی، نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان، سپاه، بسیج و همه دستگاه‌های اجرایی و اداری شهر قشم، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره آب و فاضلاب، اداره مخابرات، مدیریت توزیع برق شهرستان، بنیاد مسکن، اداره راه و شهرسازی و سایر نهادهای خدمت‌گزار که با شهرداری قشم همکاری صمیمانه داشته‌اند، تقدیر و تشکر کرد.
وی از مهندس مومنی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم که با شتاب‌بخشی به روند توسعه این شهرستان و هم‌افزایی توان‌ها برای اعتلای هر چه بیشتر جایگاه قشم در عرصه عمران و آبادانی تلاش و کوشش کرده قدردانی کرد؛ شهردار از خدمات تورج امانی مدیریت امور شهری منطقه آزاد و سایر مدیران سازمان که همواره در کنار شهرداری بوده‌اند نیز تشکر کرد.
شهردار در پایان گفت: در این فرصت اجازه می‌خواهم، از تک‌تک اعضای محترم شورای اسلامی شهر قشم که از هیچ تلاش و کوششی برای آبادانی و پیشرفت شهر دریغ نکرده‌اند کمال تقدیر و تشکر داشته باشم و از اینکه با اعتماد به اینجانب، حقیر را لایق خدمت به مردم دانستند تشکر نمایم؛ وی اظهار امیدواری کرد: ان‌شاءالله در پرتو الطاف حضرت حق، با همدلی، همراهی و هم‌فکری اعضای محترم شورا و حمایت‌های مستمر امام جمعه محبوب و مردم شریف قشم با اراده‌ی بیشتر بتوانم شهر قشم را به سوی بهترین‌ها که شایسته مردم عزیز می‌باشد‌ هدایت نمایم.

درباره ی روابط عمومی

مطلب پیشنهادی

ارائه عملکرد شهردار قشم در دیدار با امام جمعه شهرستان

شهردار قشم به مناسبت روز شهرداری ها با امام جمعه شهرستان دیدار کرد . به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 − = 14