آخرین خبرها

ساماندهی بافت فرسوده دغدغه اصلی شهردار قشم

درخواستهای سازنده شهردار قشم از مدیرعامل و معاونان بانک شهر که  برای بررسی وضعیت سرمایه گذاری شهری و مشارکت در پروژه های توسعه شهری به جزیره قشم سفر کرده بودند .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم رستم گورانی طی این جلسه با اولویت قرار دادن ساماندهی بافت فرسوده گفت : تعامل بانک شهر با شهروندان برای ترمیم و احیای جدید و مجدد بافتهای فرسوده باید سازنده بوده و به صورتی باشد که بانک مذکور تسهیلات ویژه ای را برای این قشر در نظر بگیرد .

حسین محمد پورزرندی مدیر عامل بانک شهر با اشاره به اینکه شهروندان در شهرها دو مشکل عمده تامین منابع مالی و حفظ محیط زیست دارند، گفت: در دنیا برای کمک به حل این دو مشکل شهروندان، بانک های ویژه ها شهرها که عمده سهامشان متعلق به شهرداری هاست، تاسیس شده است. IMG_1678

به گفته وی ساختار این بانک ها ترکیبی از سیستم بانکداری و مدیریت امور شهری است، بطوری که در ساختار مدیریتی این بانک ها، معاونت شهری هم پیش بینی شده است.

وی وظیفه اصلی این بانک ها را ورود آنها به پروژه های شهری به صورت تخصصی دانست و گفت: امروز که کشورما رکود تورمی را تجربه می کند، تغییر نگاه سیستم اقتصادی و مالی کشور به تولید و خدمات یک ضرورت است و این بانک ها می توانند قوی ترین بازو برای رونق پروژه های تولیدی و خدماتی شهرها باشند.

مدیرعامل بانک شهر با اشاره به اینکه فعالیت های این بانک نیز بر پروژه های مختلف تولیدی و خدماتی شهر تهران و سایر شهرهای کشور در ۱۷استان متمرکز شده است، یادآور شد: ارزش پروژه های عمرانی که بانک شهر هم اینک در سراسر شهرهای کشور در دست اجرا دارد به ۶۰هزار میلیارد ریال می رسد.

پورزرندی حذف دیوانسالاری از طریق ساده سازی مقررات و کوتاه کردن زمان انجام کارها و ارائه خدمات را از مهم ترین اهداف این بانک برشمرد و گفت: الکترونیکی کردن بانک، مدیریت کیف پول خرد از طریق ارائه کارت شهروندی قابل استفاده در جابجایی پول در کلیه خدمات و راه اندازی کیوسک های الکترونیکی به جای تاسیس شعبه از دیگر اهداف بانک شهر بشمار می رود.IMG_1644

وی در بخش دیگری از این گفت و گو سیاست منطقه ای بانک شهر را اختصاص منابع هر منطقه به پروژه های توسعه آن منطقه اعلام کرد و گفت: در خصوص مناطق آزاد نیز این بانک معتقد است ظرفیت های بالقوه این مناطق را می توان با تدوین یک برنامه مدون به ظرفیت های بالفعل تبدیل کرد.

مدیرعامل بانک شهر بافت های فرسوده شهرها را نیز از دغدغه های اصلی مدیریت شهری و این بانک دانست و خاطرنشان کرد: بانک شهر برای مدیریت این بافت ها شرکتی به نام بافت فرسوده ایجاد کرده و معتقد است که این بافت ها را نه دولت، نه شهرداری بلکه خود مردم می توانند مدیریت کنند.IMG_1671

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هفت − 5 =