آخرین خبرها
زیباسازی گام به گام پیاده روهای شهر قشم

زیباسازی گام به گام پیاده روهای شهر قشم

در راستای طرح زیباسازی پیاده رو ها و معابر قشم ، پس از اصلاح و زیباسازی کوچه اسکله شهید ذاکری در ورودی بازار قدیم ، پیاده رو و جدول گذاری خیابان شهید منتظری  توسط شهرداری قشم آغاز شد .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم رستم گورانی با اعلام ادامه پروژه نوسازی پیاده روهای سطح شهر قشم گفت: پیاده روهای سطح شهر بوژه در محدوده بافت قدیم از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند و شهرداری گام به گام بر اساس اولویت بندی اقدام به اصلاح این پیاده روها به همراه بازسازی و پیورس آنها نموده است .

شهردار قشم گفت : در این راستا با توجه به ضروریات امر خیابان شهید منتظری که از جمله خیابانهای تجاری و پر تردد بازار قدیم شهر قشم است در دستور آماده سازی توسط شهرداری قرار گرفته است ؛ وی در ادامه گفت : این طرح در راستای روان سازی تردد و ارتقاء ایمنی عابران پیاده و همچنین اصلاح فضای این خیابان جهت استفاده معلولین انجام شده است .

رستم گورانی در ادامه گفت : شهرداری به دنبال دستیابی به هدف رفاه و آسایش شهروندان بویژه در فضای خرید در محدوده های تجاری شده استکه شهروندان از ایم فضا به عنوان پیاده و پیاده روها به عنوان یک فعالیت مفرح ولذت بخش استفاده می کنند . وی افزود : توجه بیش از حد به نیازهای حرکت سواره و غفلت از حفظ و ساماندهی فضای پیاده و پیاده رو از عمده نقایص طرح های شهری بویژه در شهر قشم به شمار می آید ، که سبب کاهش کیفیت محیط شهری وافول ارزشهای اجتماعی ، فرهنگی و بصری در فضاهای شهری می گردد . یک پیاده‌روی مناسب شهروندان را ترغیب می‌کند که بخشی از سفرشان را در پیاده رو انجام دهند و این موضوع از نظر کاهش آلودگی‌های زیست محیطی اهمیت بسیاری دارد . ایشان همچنین گفت : بی تردید باید گفت پیاده روها یکی از مهمترین اجزای فراموش شده در فرایند ساخت و ساز شهری محسوب می شود.

به گفته شهردار قشم عملیا ت جدول گذاری و تعمیر پیاده رو خیابان شهید منتظری با اعتبار بالغ بر دو میلیارد ریال در حال انجام و تا اواخر تیر ماه به پایان می رسد .

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*