آخرین خبرها
رونمايي واكسن پنتاوالان در حضور شهردار قشم

رونمايي واكسن پنتاوالان در حضور شهردار قشم

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم در جلسه رونمايي پنتاوالان گفت: واکسن پنجگانه از پنج عامل بالقوه کشنده کودکان شامل دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، هپاتیت B و هموفیلوس آنفلوانزا پیشگیری می کند.

به گزارش به گزارش واحد خبر روابط عمومي شهرداري قشم ، دکتر منصورسالاری درآیین رونمایی از واکسن پنجگانه پنتاوالان درسالن اجتماعات بیمارستان فاطمه الزهرا(س) قشم افزود: واکسیناسیون پیش از این چهار بیماری شامل دیفتری، کزاز، سیاه سرفه و هپاتیت B را پوشش می داد ولی با این واکسن جدید به غیر از این چهار مورد، بیماری هموفیلوس آنفلوانزا Bنیز تحت پوشش قرار گرفت.

به گفته وی باکتری هموفیلوس آنفلوانزاBموجب مننژیت باکتریایی، عفونت ریه ها، انتشار باکتری بیماری زا در خون، عفونت چرکی مفصل، التهاب ناحیه اطراف تارهای صوتی و انسداد مجاری هوایی می شود.

وی با اشاره به اینکه هرسال بیش از 370هزار کودک زیر پنج سال در دنیا به علت ابتلا به هموفیلوس آنفلوانزا

می میرند، تصریح کرد: کودکانی نیز که بعد از ابتلا به این بیماری زنده می مانند، اغلب بطور دائم فلج می شوند یا ناشنوا شده یا دچار آسیب های مغزی می شوند.

سالاری در تشریح کارکرد واکسن پنج گانه هم گفت: این واکسن جایگزین واکسن های فعلی ثلاث(دیفتری، کزاز و سیاه سرفه) و هپاتیت Bدر سنین دو، چهار و شش ماهگی در برنامه واکسیناسیون شده است.

براساس این گزارش دکتر رازنهان مسئول واکسیناسیون از طریق واکسن پنجگانه در شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم نیز در این آیین با برشمردن مزیت های این واکسن، شیرخواران را در دوماهگی و گروه کودکان زیر پنج سال را که تاکنون واکسینه نشده اند، دو گروه هدف برای این واکسن اعلام کرد.

در پایان این آیین در یک اقدام نمادین دو نوزاد قشمی در محل مرکز بهداشت شهید ذاکری قشم با تزریق واکسن پنجگانه بر علیه بیماری های یاد شده واکسینه شدند.

IMG_6937 IMG_6962 IMG_6972

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*