آخرین خبرها
رستم گورانی : احداث بازارچه محلی راهکاری عملی برای حذف وانت بارهای فروش میوه است

رستم گورانی : احداث بازارچه محلی راهکاری عملی برای حذف وانت بارهای فروش میوه است

تاکید بر ساماندهی وانت بارهای سیار میوه فروش سطح شهر در جلسه فوری به میزبانی شهردار در حضور شریفی نماینده فرمانداری ، ستوان یکم مسعودی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی و آقای اشرفی معاون خدمات شهری سازمان منطقه آزاد قشم با حضور پور مولوی نماینده مردم  و رئیس شورای اسلامی شهر ،  شد .

به گزارش و احد خبر روابط عمومی شهرداری قشم رستم گورانی گفت : جزیره قشم با وجود تعدد مغازه میوه فروش ها در سطح شهر و  بازار نسبتا خوب عرضه میوه های فصلی ، شاهد عرضه میوه‌ توسط کامیون های فروش میوه سیار است که جدای از نامناسب بودن چهره شهر در امر عبور و مرور نیز مشکلاتی را برای شهروندان شهر قشم بوجود آورده است .

وی گفت : توقف این وانت بارها در میادین شهر ، علاوه بر بوجود آمدن ترافیک و آسیب جدی به چهره شهر ، باعث  نادیده گرفتن حقوق سایر فروشندگانی شده که جهت فروشندگی عوارض پرداخت و پروانه کسب دریافت کرده اند و با وجود تمامی مشقتها و مشکلات در طول سال در این جزیره فعالیت می کنند .

ایشان حضور وانت بارهای در سطح شهر بصورت پراکنده را حاصل نداشتن مکانی مناسب جهت اسکان متمرکز وانت بارهای فروش میوه سیار عنوان کردند و گفت : ما نیازمند آن هستیم که این وانت بارها را در مکانی خاص ساماندهی کنیم و بصورت عملی گامی مهم جهت ساماندهی آنها برداریم . وی تصریح کرد : شاید راه اندازی بازارچه محلی یکی از گزینه های پیشنهادی باشد که خود مستلزم فراهم آوردن امکانات می باشد .

رستم گورانی در خصوص احداث بازارچه های محلی گفت : جهت فروش میوه های فصلی به نرخ تعاونی در سطح شهر قشم اقداماتی صورت نگرفته و این امر سبب شده واسطه ها از قبیل وانت بارهای میوه فروش که تعداد آنها نیز رو به افزایش است هیچگونه راهکارهای پیشنهاد نشده که بتوان در این راستا اقداماتی صورت داد و حذف تدریجی وانت بارهایی میوه فروش را رقم زند جز با روی کار آمدن بازارچه های محلی .

در ادامه این جلسه حاضران به بیان دیدگاههای خودپرداختند و در پایان مقرر گردید ، اکیپ سد معبر شهرداری به همراه اکیپ سد معبر سازمان منطقه آزاد قشم جهت جلوگیری از توقف وانت بارهای میوه فروش در میادین اصلی شهر با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی فعالیت نموده و وانت بارهای را به سمت خارج از شهر هدایت نمایند و شهرداری نسبت به جانمایی مکانی مناسب جهت ایجاد بازارچه های محلی اقدامات لازم را انجام دهد .

شهرداری قشم سروان دوم مسعودی رستم گورانی پورمولوی

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


− 5 = دو