آخرین خبرها

رستم گورانی ، رئیس کمیته راهبردی جامعه ایمن شد

شهردار قشم طی حکمی از طرف رئیس شورای سیاستگذاری جامعه ایمن کشور به سمت رئیس کمیته راهبردی جامعه ایمن شهر قشم منصوب شد .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم  در سال 1379 شهر قشم به عضویت جهانی جامعه ایمن پیوست . دبیرخانه جامعه ایمن شهر قشم پس از وقفه کوتاهی در فعالیتهای مربوط به جامعه ایمن شهر قشم در اواخر خرداد 94 راه اندازی و شروع بکار کرد ، جامعه ایمن مبتنی بر پیشگیری از حوادث اجتماعی است و با مشارکت مردم و مسئولین و برقراری ارتباط سازمانها و ارگانها برای به صفر رساندن حوادث و آسیبهای اجتماعی امکانپذیر است .

شهرداری قشم در سال 91 نشست آموزشی درسنامه ایمنی فردی دانش آموزی ویژه والدین ، مربیان مدارس و کارشناسان آموزشی برگزار نموده که محورهای این همایش ، مهندسی ایمن ، خانواده ایمن ، ایمنی پایدار اجتماعی ،ضرورت آموزش ایمنی  در خانواده بوده است .

رویکرد شهرداریقشم در سال 94 در دبیرخانه جامعه ایمن بر ایمن سازی فضاهای شهری جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی و ترافیکی است . در این خصوص شهرداری مصمم است ضمن آموزش در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی ، فضاهایی که نا امن و یا نیاز به اصلاح محیطی مجدد دارند را کارشناسی نموده و اجرا نماید. یکی از مواردی که شهرداری قشم در راستای ایمن سازی و ارتقای فضای محیطی دارد توجه به معلولین در جامعه است و همچنین با کمیته هایی که در این دبیر خانه تشکیل می شود با مشارکت دستگاههای اجرایی ، بازدیدهای میدانی در سطح شهر قشم از خیابانها و فضاهای عمومی در راستای مناسب سازی این فضاها جهت استفاده معلولین انجام خواهد شد.

شهردار قشم نیز در خصوص پیشبرد اهداف جامعه ایمن در شهر قشم تاکید کرد و گفت : مشارکت شهروندان و همکاری مدیران دستگاههای اجرایی از الزامات این طرح است و امید است در سالی که به نام دولت و ملت ، همدلی و همزبانی مزین است بتوانیم در تحقق اهداف جامعه ایمن جهت رفاه شهروندان و کاهش انواع آسیب ها در جامعه شهروندی قشم موفق عمل کنیم امام این امر در گرو مشارکت شهروندان در اجرای این طرح بویژه محلات قدیم شهر قشم است .

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*