آخرین خبرها
رستم گورانی ؛ کسانی که جامعه را می سازند ، اهل مطالعه اند

رستم گورانی ؛ کسانی که جامعه را می سازند ، اهل مطالعه اند

بازدید شهردار قشم به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از کتابخانه عمومی شهر قشم .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم رستم گورانی شهردار قشم ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: افزایش سطح دانایی آحاد جامعه در پی‌ تقویت فرهنگ مطالعه، بسیاری از ناهنجاری‎های کنونی را از بین برده و شهر را در مسیر تعالی، کمال و پیشرفت قرار می‌دهد .

ایشان در این بازدید کتاب را  میراثی ماندگار و پدیده ای باشکوه و با ارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر دانستند و گفتند : پیشینه فرهنگی ما و شمار کتابها و کتابخانه ها در عصر شکوفایی تمدن اسلامی و اهتمام دانشمندان اسلامی و ایرانی در پدید آوردن آثار ارزشمند جهانی، همه و همه ناظر بر اهمیت کتاب و کتابخوانی است .

شهردار قشم عنوان کرد: جوانان و نوجوانان قشمی همچون دیگر همسالان خود در اقصی نقاط کشور از استعداد و توان فوق‌العاده‌ای در عرصه علم و دانش بهره‌مند هستند که باید با جهت‌گیری صحیح و تقویت فرهنگ مطالعه، مایه افتخار و مباهات شوند .

رستم گورانی با اشاره به افزایش جمعیت قشر دانشجو در شهر گفت : سیاست کتابخانه ها باید بر اساس نیاز مخاطبین بوده و باید به گونه ای عمل شود که تمامی اقشار جامعه را در بر بگیرد و بتواند تامین کننده منابع دانشگاهی و غیر دانشگاهی باشد .

ایشان همچنین شهر قشم را به لحاظ کسرت دانشجو بستر مناسبی برای ترویج اهداف مطالعاتی دانستند و گفتند : جوابگو نبودن دانشگاهها به تامین نیاز منابع درسی دانشجویان و پژوهش های آنان ، مسئولین امر را ایجاب می کند تا در این راستا باید گامهای اساسی را بردارند .

وی ضمن یاد آوری حمایت های شهرداری از کتابخانه در طول سال گفت : شهرداری قشم به نوبه خود در تامین این نیازها و جهت رفاه حال شهروندان و قشرهای مختلف شهر قشم گامهای اساسی را بر خواهد داشت .

رستم گورانی با عنوان کردن کسانی که جامعه را می سازند ، اهل مطالعه اند ، گفت : اجرای برنامه‌های اصولی از سوی نهادهای فرهنگی از قبیل کتابخانه‌ها حجم عظیم دانش‌آموزان را که سرمایه‌های قوی و غنی هستند به سمت کتابخوانی و نهادینه کردن این فرهنگ در بین آنها می کشد و این حکم سکوی پرتاب خوبی برای هدایت شهر و جامعه به سمت دانایی و توانایی و قرار گرفتن در مسیر تعالی و پیشرفت و سازندگی کشور است .

IMG_7439 IMG_7413 IMG_7417 IMG_7420 IMG_7428

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


− یک = 4