آخرین خبرها
در حضور شهردار قشم و جمعی از مسئولین،زنگ انقلاب نواخته شد

در حضور شهردار قشم و جمعی از مسئولین،زنگ انقلاب نواخته شد

امام جمعه قشم گفت: امام خمینی(ره) با ورود خود به میهن اسلامی در ۱۲بهمن ۵۷، استقلال و عزت را برای کشور و ملت به ارمغان آورد .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم و به نقل از ایرنا دفتر قشم،حجت الاسلام رضا جوکاریکشنبه در آیین نمادین زنگ انقلاب در مدرسه فرهنگ قشم افزود: به برکت این استقلال، ملت و دولت ایران زنجیرهای وابستگی رژیم شاه را یکی پس از دیگری از هم گسستند و پیشرفت و توسعه را در عرصه های مختلف رقم زدند.

وی با اشاره به اینکه در منطقه ای مانند شهرستان قشم قبل از انقلاب تنها یک دبیرستان بیشتر وجود نداشت، تصریح کرد: بعد از انقلاب نه تنها دانشگاه های متعدد در این شهرستان تاسیس شد، بلکه در دورترین روستاهای قشم نیز مدرسه وجود دارد.

به گفته وی عزتی که انقلاب برای ایرانیان به ارمغان آورد نشانه اش در پیشرفت های شگرف علمی ایران در دهه های اخیر نمود پیدا کرده بطوری که رتبه علمی ایران در منطقه اول و در دنیا نیز بالاست.

امام جمعه قشم در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح فضای جامعه ایران در زمان ورود حضرت امام خمینی(ره) بر نقش جوانان، دانشجویان و دانش آموزان در استقبال تاریخی از امام (ره) و پیروزی انقلاب در ۲۲بهمن ۵۷تاکید کرد و گفت: امروز نیز دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور با مشارکت در جشن های انقلاب و تقویت بنیه علمی و فرهنگی خود در همان مسیر دانش آموزان دوره انقلاب پیش می روند.

وی همچنین بر نقش شهدای انقلاب در پیروزی انقلاب تاکید کرد و افزود: امام راحل پس از ورود به میهن اسلامی اولین سخنرانی خود را در جوار شهدا در بهشت زهرا ایراد کرد که نشان از جایگاه ویژه شهدا در انقلاب اسلامی و ارزش والای آنها برای رهبر کبیر آن امام خمینی(ره) است.

براساس این گزارش،مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم نیز پیش از سخنان امام جمعه قشم با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشن های دهه فجر در مدارس این شهرستان، از شوراهای دانش آموزی به عنوان مجریان این جشن ها تقدیر کرد.

بهرام پوراشرف افزایش نرخ باسوادی در شهرستان قشم را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در این شهرستان نامید و گفت: در دهه اول انقلاب این نرخ ۳۰درصد بود که امروز به ۹۳درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا در این آیین، زنگ نمادین انقلاب توسط عزت کمال زاده فرماندار شهرستان قشم به صدا درآمد و برنامه های بزرگداشت دهه فجر درشهرها و روستاهای این شهرستان آغاز شد.

به روایت تصویر …

IMG_7411 IMG_7416 قشم IMG_7419 IMG_7426 IMG_7431 IMG_7436 IMG_7440 IMG_7444 IMG_7450 IMG_7462 IMG_7457 IMG_7472 IMG_7465 IMG_7476 IMG_7470 IMG_7486 IMG_7494

درباره‌ی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


7 − = یک