قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار / حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قشم در یازدهمین اجلاس شهرداران راه ابریشم

حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قشم در یازدهمین اجلاس شهرداران راه ابریشم

حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قشم در یازدهمین اجلاس شهرداران راه ابریشم
اجلاس ۲۰۱۶ شهرداران راه ابریشم از دوازدهم شهریورماه سال ۹۵ در کاروانسرای تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه قزوین شروع به کار کرده است .
به گزارش بخش خبری واحد روابط عمومی شهرداری قشم ، جاده ابریشم، شبکه راه های به هم پیوسته ای است که در گذشته خاور و باختر و جنوب آسیا را به هم و شمال آفریقا و خاور اروپا را پیوند می دهد . مسیری که تا قرن ۱۵ میلادی به مدت ۱۷۰۰ سال، بزرگترین شبکه بازرگانی دنیا محسوب می شود . مجمع شهرداران جاده ابریشم ، توسط WCO برگزار می‌شود و تمام نمایندگان اصلی آن از کشورهای قرار گرفته در جاده ابریشم هستند . برگزاری این مجمع را پیشرفت و بهبود امور فرهنگی، گردشگری، اقتصادی و دیگر امور اجتماعی در شهرهای مورد نظر بوده و این امر با سازماندهی تبادلات در میان مقامات دولتی، سازمان‌های تجاری و انجمن‌های غیردولتی از شهرهای سراسر دنیا انجام می‌پذیرد. موضوع کاری این مجمع حمایت از جاده ابریشم وتقویت کمربند اقتصادی جاده ابریشم است و هدف آن اتحاد و اعتماد دوجانبه، برابری و منافع دو جانبه، فراگیری دوجانبه، همکاری و برد- برد بوده که براساس ارتباط در سطوح سیاست‌گذاری، ترافیک، تجارت، امور ارزی و شهروندان است و همچنین تبادل عقاید و نظرات در میان شهرهای کمربند اقتصادی جاده ابریشم می‌پردازد.
مسطوری شهردار قشم با همراهی پورمولوی رئیس شورای اسلامی شهر و دریانورد شهردار درگهان در این اجلاس حضور یافتند . شهردار قشم در حاشیه این اجلاس ، رسیدن به اهداف بلند این همایش را امکانپذیر دانست و گفت : فرصتی که هم اکنون در اختیار داریم می تواند عرصه های مهم اقتصادی و گردشگری را برای شهر قشم به ارمغان بیاورد .
به گفته مسطوری ، جزیره قشم بعنوان یکی از شهرهای در مسیر آبی راه ابریشم از قابلیت ها و پتانسیل های خوبی برخوردار است . ایشان عرصه گردشگری را یکی دیگر از پتانسیل های قشم عنوان کرد و گفت : جدا از گسترش فعالیت های اقتصادی در قشم ، ایجاد بستر مناسب جهت آسان سازی فرایند گردشگری یکی دیگر از فعالیت های شهرداری قشم در سالهای آتی خواهد بود .

جاده ابریشم قشم ابریشم جاده ابریشم شهرداران جاده ابریشم مسطوری قشمی مسطوری همایش شهرداران جاده ابریشم

درباره ی روابط عمومی

مطلب پیشنهادی

سرپرست شهرداری قشم : سه شنبه ها بطور ویژه پاسخگوی شهروندانیم

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم مهندس محمد محمدی ضمن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 6 =