آخرین خبرها
حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قشم در یازدهمین اجلاس شهرداران راه ابریشم

حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قشم در یازدهمین اجلاس شهرداران راه ابریشم

حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قشم در یازدهمین اجلاس شهرداران راه ابریشم
اجلاس 2016 شهرداران راه ابریشم از دوازدهم شهریورماه سال 95 در كاروانسراي تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه قزوين شروع به کار کرده است .
به گزارش بخش خبری واحد روابط عمومی شهرداری قشم ، جاده ابریشم، شبکه راه های به هم پیوسته ای است که در گذشته خاور و باختر و جنوب آسیا را به هم و شمال آفریقا و خاور اروپا را پیوند می دهد . مسیری که تا قرن 15 میلادی به مدت 1700 سال، بزرگترین شبکه بازرگانی دنیا محسوب می شود . مجمع شهرداران جاده ابریشم ، توسط WCO برگزار می‌شود و تمام نمایندگان اصلی آن از کشورهای قرار گرفته در جاده ابریشم هستند . برگزاری این مجمع را پیشرفت و بهبود امور فرهنگی، گردشگری، اقتصادی و دیگر امور اجتماعی در شهرهای مورد نظر بوده و این امر با سازماندهی تبادلات در میان مقامات دولتی، سازمان‌های تجاری و انجمن‌های غیردولتی از شهرهای سراسر دنیا انجام می‌پذیرد. موضوع کاری این مجمع حمایت از جاده ابریشم وتقویت کمربند اقتصادی جاده ابریشم است و هدف آن اتحاد و اعتماد دوجانبه، برابری و منافع دو جانبه، فراگیری دوجانبه، همکاری و برد- برد بوده که براساس ارتباط در سطوح سیاست‌گذاری، ترافیک، تجارت، امور ارزی و شهروندان است و همچنین تبادل عقاید و نظرات در میان شهرهای کمربند اقتصادی جاده ابریشم می‌پردازد.
مسطوری شهردار قشم با همراهی پورمولوی رئیس شورای اسلامی شهر و دریانورد شهردار درگهان در این اجلاس حضور یافتند . شهردار قشم در حاشیه این اجلاس ، رسیدن به اهداف بلند این همایش را امکانپذیر دانست و گفت : فرصتی که هم اکنون در اختیار داریم می تواند عرصه های مهم اقتصادی و گردشگري را برای شهر قشم به ارمغان بیاورد .
به گفته مسطوری ، جزیره قشم بعنوان يكي از شهرهاي در مسير آبي راه ابريشم از قابلیت ها و پتانسیل های خوبی برخوردار است . ايشان عرصه گردشگری را یکی دیگر از پتانسیل های قشم عنوان کرد و گفت : جدا از گسترش فعالیت های اقتصادی در قشم ، ایجاد بستر مناسب جهت آسان سازی فرایند گردشگری یکی دیگر از فعالیت های شهرداری قشم در سالهای آتی خواهد بود .

جاده ابریشم قشم ابریشم جاده ابریشم شهرداران جاده ابریشم مسطوری قشمی مسطوری همایش شهرداران جاده ابریشم

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*