آخرین خبرها
حضور شهردار قشم در مراسم ارتحال امام خميني (ره)

حضور شهردار قشم در مراسم ارتحال امام خميني (ره)

به گزارش واحد خبر روابط عمومي شهرداري قشم مراسم گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)  با حضور شهردارقشم ، امام جمعه شهرستان ، فرماندار و مسئولان شهرستان و مردم ولایت مدار قشم  در مسجد مسجدالنبی این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه قشم در این مراسم  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) گفت : بیست و پنج سال از عروج امام راحل و عظیم الشان ما می گذرد اما داغ جانگداز فقدان امام (ره) برای ما سرد نشده است و راه و اندیشه ایشان برای همیشه جاودان و ماندگار است و مردم آزادی خواه را به دنبال خود می کشاند.

وی مردم ایران را عاشق راه امام (ره) دانست و بیان داشت: زندگی امام الهی بود و در همه لحظات زندگی و صحبت ها و موضع گیری های ایشان رنگ و بوی الهی را می شود احساس کرد و از طرفی در عمل دستورات اسلام را جامه عمل پوشاندند و امروز نیز مقام معظم رهبری رهرو واقعی ایشان است و به همین لحاظ در بین مردم دارای محبوبیت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار یکی دیگر از ویژگی های امام راحل را مردم داری ایشان دانست و افزود: امام خمینی (ره) برای خدمت به مردم و جلب رضای خداوند و مردم  انقلاب را شروع کرد و مردم نیز پا به پای ایشان حرکت کردند و محبوبیت ایشان آنجا مشخص شد که بعد از ۱۵ سال دوری از وطن با استقبال ۵ میلیون نفری مردم روبرو شدند که در آن روزدنیای سلطه متعجب ماند.

وی افزود: امام در قلبهای همه مردم جا دارد زیرا امام برای حفظ منافع مردم برای عزت و سربلندی و استقلال مردم ، برای جلوگیری از چپاول اموال مردم  انقلاب کردند و این ها سبب شد ایشان تا ابد در دلها جاودان بمانند.

امام جمعه قشم بیان داشت: امام خمینی(ره) مانند امیرالمومنین(ع۹ روحیات ضد ونقیض را با هم در خود جمع کرده بودند و با همان روحیه الهی و زاهدانه دومین انقلاب جهانی را پس از انقلاب رسول الله انجام دادندو توانست دنیار ا متحول کند.

امام جمعه قشم در بخش دیگری از سخنان خود به انتخاب درست مجلس خبرگان رهبری پس از ارتحال حضرت امام اشاره کرد و افزود: بعد از رحلت حضرت امام آنچه مایه التیام مردم شد به تدبیر الهی مجلس خبرگان در آن روز رهبری عزیز و فهیم انتخاب کرد که خلف صالح امام راحل بود وجود ارزشمندی که پرورش یافته در مکتب امام بود و با تدبیر و اندیشه ایشان تا به امروز لحظه ای در امور حکومتی خلاء و کمبودی احساس نشده است.

ایشان در پایان سخنان خود رمز دوام و پایداری انقلاب را پیروی از فرامین مقام معظم رهبری دانست و افزود: امروزه تمام صفات و روحیات امام راحل در وجود مقام معظم رهبری دیده می شود رمز دوام و پایداری این انقلاب پیروی از فرامین رهبر حکیم و قرزانه انقلاب است.

در پایان این مراسم حاضرین در سوگ رحلت امام خمینی (ره) به عزاداری و مرثیه سرایی پرداختند .

مراسم ارتحال امام خميني  ره مراسم ارتحال امام خميني مراسم  ارتحال امام مراسم ارتحال امام خميني ره مراسم  ارتحال امام خميني مراسم  ارتحال امام خميني ره

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*