آخرین خبرها

تقدير از كارمندان نمونه در روز سوم هفته دولت

از حاج محمد نبوي راد كارمند نمونه شهرداري قشم تقدير به عمل آمد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي شهرداري قشم مورخه سه شنبه  چهارم شهريور ماه ،مصادف با روز كارمند طي مراسمي از كارمندان نمونه ادارات تقدير بعمل آمد .

اين مراسم با حضور شهردار و ريئس و اعضاي شوراي اسلامي شهر قشم برگزار گرديد .

930504 036

حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان در اين مراسن گفت : وقتی مردم ببینند ادارات کار ارباب رجوع را هم تسهیل و هم تسریع می کند، به دولت ارزش و قدرت بیشتری قائل می شوند.

به گفته وی کارمندی که با اخلاص و برای رضای خدا کار می کند و در قبال انجام وظایفش چشمداشتی ازکسی ندارد، بهترین مبلغ و حامی دولت است و اگر کارمندی خدای ناکرده غیر از این رفتار کند، بیشترین ضرر را به دولت می رساند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تشویق مردم به سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی کشور را بهترین کمک به دولت ارزیابی کرد و با اشاره به اینکه سرمایه گذاری، زمینه ساز اشتغال و رونق اقتصادی در جامعه است، هفته دولت را فرصتی مناسب برای کارگزاران دولت در بخش های ذیربط، جهت جذب سرمایه گذاران دانست.

امام جمعه قشم همچنین بر نقش تاثیرگذار دولت در فرهنگ جامعه تاکید کرد و گفت: در بخش فرهنگ، کمک به دولت می تواند این باشد که هرکس، اصلاح در این بخش را از خودش شروع کند و منتظر دستور و بخشنامه از سوی دولت نباشد.

براساس این گزارش امام جمعه اهل سنت قشم نیز در این نشست کمک به دولت را ترویج نگرش توسعه ای در همه بخش های جامعه دانست و گفت: برای نیل به توسعه پایدار، نیاز به مولفه ها و لوازمی است که مهمترین آنها آرمان گرایی توام با واقع بینی است.
930504 041
شیخ عبدالرحیم خطیبی آرمان گرایی را مترادف با بلند پروازی و بلند نظری و نقطه مقابل کوتاه بینی خواند و گفت: دولتی موفق است که کارگزاران آن به فکر فتح قله ها باشند و با همت والا بر اجرای برنامه های بزرگ و بلند مدت مصر باشند.

وی استفاده از همه ظرفیت ها را از مهم ترین وظایف دولت دانست و یادآور شد: یکی از این ظرفیت ها، منابع انسانی است و برای دولت توسعه گرا، توسعه منابع انسانی یک ضرورت است.

امام جمعه اهل سنت قشم با انتقاد از هدر رفتن بخش هایی از منابع انسانی در کشور گفت: وقتی به راحتی دنیایی از تجربه و تخصص افراد را به بهانه بازنشستگی آنها از دست می دهیم، در واقع ضررهای جبران ناپذیری به کشور وارد می کنیم.

به گفته وی برنامه ریزی و تعیین هدف نیز در موفقیت یک دولت نقش اساسی دارد و هماهنگی با دانش روز و به روز بودن هم همراه با همبستگی، تعاون، همکاری و پرهیز از اختلاف ها این موفقیت را بیمه می کند.

مشاور سیاسی امنیتی سرپرست منطقه آزاد قشم نیز در این نشست اخلاص در عمل را مهم ترین مشخصه و دلیل ماندگاری دولت شهید رجایی با وجود عمر کوتاه این دولت دانست و گفت: قانونمند بودن این دولت نیز زبانزد همه بود.

عباس خداداد زاده شعار تدبیر و امید دولت یازدهم را نیز در یک سال گذشته زمینه ساز نشاط، همبستگی و وفاق عمومی در جامعه خواند و افزود: در جزیره قشم نیز این شعار دستاوردهای خوبی داشته و منطقه آزاد و فرمانداری هر دو در دل این دولت در کنار هم منشاء خدمات بزرگی برای توسعه و پیشرفت این جزیره و کشور عزیزمان بوده است.

وی همچنین الحاق جزیره هرمز به منطقه آزاد قشم را زمینه ساز شکوفایی این جزیره دانست و خواستار همکاری و مساعدت همه نهادها، دستگاه ها و بخش ها برای اجرای هرچه بهتر برنامه های توسعه در جزیره هرمز شد.

به گفته وی نماینده سازمان منطقه آزاد قشم در جزیره هرمز از هفته آینده کار خود را بطور رسمی آغاز خواهد کرد.
930504 050
براساس این گزارش فرماندار شهرستان قشم به عنوان رییس شورای اداری این شهرستان برگزاری نشست این شورا را به شکل سنتی قابل قبول ندانست و گفت: با منطق جور در نمی آید که فقط فرماندار، امامان جمعه و یکی دو نفر مهمان در جایگاه بنشینند و سخنرانی کنند ولی همه اعضای شورای اداری درآن سوی جایگاه بنشینند و فقط مستمع باشند.

عزت کمال زاده با تاکید بر ضرورت تغییر این رویه در نشست های بعدی شورای اداری شهرستان قشم از مدیران ادارات دولتی مستقر در این شهرستان خواست اختلافات احتمالی فی مابین خود را قبل از ارجاع به مراجع فراشهرستانی یا قضایی با فرماندار درمیان بگذارند و اگر اختلاف حل نشد فرمانداری در ارجاع موضوع به مراجع ذیربط با این ادارات همکاری خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در جزیره قشم را فرصتی گرانبها برای مدیران دولتی مستقر در جزیره ارزیابی کرد و از این مدیران خواست طرح های خود را برای استفاده از این فرصت به فرمانداری ارائه کنند.

فرماندار شهرستان قشم همچنین با تقدیر از خدمات برخی از مدیران و مسئولان سابق شهرستانی از جمله شبکه بهداشت و درمان، ناوتیپ ذوالفقار و کانون مساجد که در هفته های اخیر جای خود را به مدیران و مسئولان جدید داده اند، برای آنها آرزوی موفقیت کرد.

در پایان اين مراسم که مصادف بود با سومین روز هفته دولت و روز بزرگداشت مقام کارمند ، از مدیران و کارمندان برگزیده ادارات دولتی مستقر در این شهرستان با اهداء لوح تقدیر قدردانی شد.

930504 195 930504 028 930504 018 930504 145 930504 134 930504 004

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*