قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار / ارباب صادقی : آماده همکاری با شهرداری در خصوص جذب گردشگر خارجی هستیم

ارباب صادقی : آماده همکاری با شهرداری در خصوص جذب گردشگر خارجی هستیم

ارباب صادقی : آماده همکاری با شهرداری در خصوص جذب گردشگر خارجی هستیم

در دیدار آقای ارباب صادقی نماینده وزارت خارجه با شهردار قشم بر بستر سازی لازم برای جذب توریسم بین الملل تاکید شد .

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری قشم ارباب صادقی ضمن برشمردن وظایف شهرداری در قبال ارتباط های بین المل گفت :  یکی از وظایف شهرداری ها با خارج از کشور، خواهر خواندگی است این موضوع از طریق شهرداری ها می تواند تحقق پیدا کند .

نماینده وزارت خارجه خواهرخواندگی شهرها را راهکاری برای تقویت دیپلماسی شهری عنوان کرد و گفت : یکی از راهکارهای تقویت دیپلماسی شهری، خواهرخواندگی شهرهاست که زمینه را برای افزایش ارتباطات میان فرهنگ‌ها و ارتقای تعاملات انسانی میان ساکنان شهرها فراهم می‌آورد. وی افزود : خواهرخواندگی قراردادی است بین شهرداران دو شهر که برای ایجاد همبستگی و اتحاد بیشتر انسانی و فرهنگی بسته می‌شود.

ارباب صادقی بیان داشت : اگر شهرداری قشم تمایلی به خواهر خواندگی با شهری در خارج از کشور داشته باشد پس از بررسی های لازم می تواند درخواستی را در این خصوص به وزارت خارجه ارسال نماید تا پیگیری های لازم انجام شود .

نماینده وزارت خارجه ضمن برشمردن پتانسیل های طبیعی موجود و امکان توریست پذیر بودن قشم افزود : باید شرایط را منطبق با شهرهای توریست پذیر موفق و پیشرو در این زمینه هماهنگ کنیم . ارباب صادقی در ادامه اظهار داشت : شهرداری باید مرکزی را برای گردشگری قرار دهد و شرایط را محیا کند تا از گردشگران و توریستهای جهانی دعوت بعمل آید.

در ادامه این جلسه شهردار قشم ضمن تشکر و قدر دانی از ایشان در خصوص توجه ارتقاء جایگاه منطقه ای شهر قشم گفت : با توجه به توریست پذیر بودن این شهر  اقداماتی از طریق مرکز علمی کاربردی شهرداری قشم پیرامون آموزشهای گردشگری انجام گرفته که قابل توجه است . وی بیان داشت : دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قشم در رشته گردشگری بصورت تخصصی ورود کرده که نتایج آن نیز مثبت بوده است .

مسطوری قشمی گفت : ما در خصوص زیرساختهای اساسی مرتبط با گردشگری مانند احداث پایانه مسافربری و احداث میدان میوه و تره بار مناسب شهر قشم ، رایزنی هایی را با سازمان منطقه آزاد انجام داده ایم و همچنان منتظر پاسخ و همراهی مسولین این سازمان هستیم .

ارباب صادقی

مسطوری قشمی مسطوری

درباره ی روابط عمومی

مطلب پیشنهادی

رحیمی هلری : فضای سبز باعث احساس شادی ، آرامش و طراوت خواهد شد

شهرداری قشم با مشارکت سازمان منطقه آزاد ، نسبت به چمن کاری فاز دوم پارک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − = 8