آخرین خبرها
آثار برجسته دومین جشنواره نقاشی شهر پاک معرفی شدند

آثار برجسته دومین جشنواره نقاشی شهر پاک معرفی شدند

آثار برجسته دومین جشنواره نقاشی شهر پاک معرفی شدند

اسامی نفرات برگزیده دومین جشنواره نقاشی دانش آموزی قشم با عنوان « شهر پاک » اعلام شد .

به گزارش بخش خبری واحد روابط عمومی شهرداری قشم ، محمد مسطوری هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی کودکان و نوجوانان با فواید پاکیزگی و نظافت عمومی شهر دانست . وی افزود : تربیت شهروند آینده را باید از کودکی  و نوجوانی شروع کرد .

مسطوری دومین جشنواره نقاشی شهر پاک را پر بارتر از اولین دوره دانست و گفت : ایده پردازی دانش آموزان در دومین جشنواره نقاشی شهر پاک نسبت به اولین دوره بهتر و به لحاظ مفهمومی قویتر بود . وی در ادامه افزود : طی برگزاری دومین جشنواره نقاشی پاک ، شاهد خلق آثار بسیار زیبا توسط دانش آموزان مقطع ابتدایی بودیم که در حد خود بی نظیر بود .

مسطوری ضمن قدردانی از مسئولین اداره آموزش و پرورش شهرستان در برگزاری دومین جشنوراه نقاشی شهر پاک ، از برنامه ریزی برای برگزاری سایر جشنواره ها یاد کرد و گفت : یکی از راههای ترویج فعالیت های فرهنگی ، سپردن امور به شهروندان است که طی برنامه ریزی های صورت گرفته شده ، در آینده نزدیک شاهد برگزاری جشنواره های متعدد فرهنگی در سطح شهر قشم خواهیم بود .

سرکار خانم دادی خواه دبیر دومین جشنواره نقاشی پاک از کم نظیر بودن کیفیت آثار خبر داد و گفت : تعداد کثیری از دانش آموزان مدارس سطح شهر در این جشنواره شرکت کرده بودند که از نظر خلق آثار از کیفیت مطلوبی برخوردار بود . وی گفت : به دلیل تعدد زیاد و کیفیت بالای آثار ، انتخاب بهترین اثر در دو مرحله مشخص شد .

دادی خواه یکی از شاخصه های این جشنواره ، مدرسه محور بودن آن دانست و گفت : دومین جشنواره شهر پاک با هدف رقابت پرشور بین دانش آموزان در سطح مدارس با همراهی اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار  و هر مدرسه نمایشگاهی را دایر نمودند .

دبیر دومین جشنواره نقاشی شهر پاک ضمن تقدیر از تمامی شرکت کنندگان در این جشنواره گفت : در بخش داوری این جشنواره ، ۶۰ اثر با فاصله امتیازی کم به مرحله دوم راه یافتند . وی افزود : در بخش دوم داوری نیز کار بسیار سخت بود و آثار برجسته با فاصله کم امتیازی انتخاب شدند .

دادی خواه گفت : طبق انتخاب داوران و در نظر گرفتن آیتم ها و قوانین از پیش تعریف شده این جشنواره ، در پایه اول ابتدایی از ده اثر تقدیر و اثر دانش آموز حسنا امیدی با کسب ۴۰ امتیاز از دبستان دخترانه سمیه را شایسته دریافت تندیس این جشنواره دانست ، در پایه دوم ابتدایی از هفت اثر تقدیر و اثر دانش آموز زهرا جهانگیری با کسب ۵۰ امتیاز از دبستان علم و آفتاب را شایسته دریافت تندیس این جشنواره دانست ، در پایه سوم ابتدایی از نه اثر تقدیر و اثر دانش آموز سعیده تهانی پیرزنده از دبستان فرهنگ را شایسته دریافت تندیس این جشنواره دانست و از دبستانهای شهید هوشیار ، شهید مطهری ، ریحانه النبی و علم آفتاب در بخش برپایی نمایشگاه تقدیر و دبستان دخترانه سمیه را شایسته دریافت تندیس این جشنواره میداند .

نمایشگاه جشنواره نقاشی شهرپاک دومین جشنواره نقاشی شهرپاک جشنواره جشنواره نقاشی جشنواره نقاشی شهرپاک

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 − = هیچ